Oyun GündemRehberTümüV Rising

V Rising: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Püf Noktaları

V Rising, yeni oyuncuları çevrelerindeki dünya karşısında bunalmış hissetmelerine neden olabilecek çok hafif bir öğreticiye sahiptir. Profesyonel olmak sadece birkaç ipucu alır.

V Rising dünyasında bunalmış hissetmek tamamen doğal. Oyuncular herhangi bir şey yapmaya çalıştıkça, oyun henüz keşfedilmemiş kaynakları isteyecek ve parçaların bulunup bulunmadığına veya yaratıldığına dair hiçbir ipucu vermeyecektir. Yeni güçler elde etmek daha da zor olabilir ve oyuncuları üstlenmeye hazır olmadıkları patronlarla savaşmaya yönlendirir.

Ve elbette, bir şeyleri çözmenin zaman sınırları var. Vampir güneş ışığında kızaracak ve kana susamış olacak. Oturup mükemmel bir plan yapmak mümkün değil, her şey karmakarışık. Neyse ki, birkaç ipucuyla, yeni oyuncular V Rising’in derinliklerinden sağlam bir kavrayış ve zirveye ulaşmak için oyun planı ile ortaya çıkabilir.

Dikkatlice Bir Sunucu Seçin

V Rising, herkese uyan tek bir deneyim değildir. Geliştiriciler, bazı oyuncuların hardcore, tüm ganimetlerin ölüme düşmesi, affetme deneyimi olmadığının çok farkındaydı. Diğerleri, dünyanın zorluklarını aşmak için hizmetçileri ve birbirlerinin çabalarını kullanarak arkadaşlarıyla bir araya gelmek istiyor.

Bu tip oyuncular birlikte oynamamalı. Ve zorunda değiller. PvE veya PvP sunucularının yanı sıra genel ve özel sunucularla oyuncular gerçekten yapmak istediklerine odaklanabilirler. En büyük düğmeyi ve ardından listedeki ilk sunucu adını tıklamayın.

Oyun Ayarları

Doğru sunucuda olmakla el ele her biri için gelişmiş oyun ayarlarını kontrol etmek. Bu, oyuncuların bir veya beş kale inşa edip edemeyeceğini, her şeyin ne kadara mal olacağını ve düşmanlarla savaşmanın ne kadar zor olduğunu belirleyerek genel deneyim üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Silahlar, standart oyun modlarında iyiden kötüye değişir, ancak farklı modlar, hızı hasara karşı ödüllendirebilir (veya tam tersi). Yaygın bir değişiklik, envanterdeki yığın boyutunu artırmaktır. Genel deneyimi özelleştirmek için tüm bu kaydırıcılara ve seçeneklere göz atmaya değer.

Yeniden Başlamak İyi Bir Şeydir

Karakterler ve kreasyonlar sunucudan sunucuya aktarılmaz. Baştan başlamak, baştan başlamak demektir. Bu nedenle, birçok oyuncu, baştan başlamak uzun bir girişim gibi göründüğü için ideal olmayan bir sunucuda kalacaktır. Bunun olmasına izin verme; anlık ayarlar doğru değil baştan başla.

Hafıza alanı bir sorunsa, kaydetme dosyasını bulun ve silin. En önemli kaynak bilgidir. Tüm bu bilgilerle baştan başlamak, oyuncuların tek bir oyun oturumunda oyunsonu içeriğine geri dönmesini sağlar. Doğru hissettiren bir sunucu bulma sürecine çok erken bağlanmayın.

Kale İçin Harika Bir Yer Seçin

Bir kale inşa etmek, vampirlerin yapması gereken ilk şeylerden biridir. İnşaat sürecinin kendisi oldukça deneyseldir; masaları hareket ettirmek ve yeni teknolojilere yer açmak için duvarları ve zeminleri yıkmak. Ancak konumun kendisi oldukça kalıcı bir fikstür.

Elbette silinebilir ve kökünden sökülebilirler, ancak yalnızca büyük bir maliyetle. Her şeyi yavaş yavaş bir depolama biriminden envantere, başka bir kaleye ve sonra tekrar geri taşıdığınızı hayal edin. Önemli kaynakların yanında iyi bir konum belirleyerek bu ıstırap verici süreçten kaçının.

Temelleri Oluşturun

Sonunda, oyuncular ilerlemek ve taş tuğlalar veya nadir kreasyonlar yapmak için dükkanlar inşa etmek isteyeceklerdir. Bu gelecek; böyle bir işyeri inşa etme zamanı geldiğinde, bu açık olacaktır. Kapsamlı teknoloji ağacına hemen tırmanmak yerine, basit başlayın.

Oyuncular, ‘Temel Bilgiler’ sekmesinde her şeyi inşa ederek, kendilerini oyuna avantajlı bir başlangıç ​​yapacaklardır. Öldüklerinde diriltecekleri bir tabutları, dinlenecekleri korunaklı bir yerleri, güneşin zarar görmesini engelleyen bir cihazları ve kaynak yığınlarını depolayacakları yerleri olacak.

Değerli Eşyaları Vampir Kilitli Kutularda Saklayın

Sürecin başlarında oyuncular kerestelerini kereste fabrikasında kalaslara dönüştürebilir. En az bir Vampire Lockbox yapmak için bu kalaslardan ilkini kullanın ve kaynakları bazı değerli kaynakları çalmak isteyen düşman vampirlerden uzak tutun.

Nadir bir bela taşını ele geçirip uzaktayken onu çaldırmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bunların içine önemli bir şey koyun, hiçbir felaketin bu eşyaları elinizden alamayacağını bilerek içiniz rahat olsun.

Hiçbir Şeyi Atma

Oyunun odak noktası kesinlikle deri, kereste, taş ve kan özünden daha nadir bulunan değerli taşlara ve malzemelere kayacak olsa da, bu temel öğeler hiçbir zaman yararlı olmayacaktır. Yeni bir tezgah için mükemmel bir oda inşa etmek ve daha sonra duvar tamamlanamadan taş bitmek korkunç bir duygu.

Büyük saklama kapları inşa etmek ve bunlara malzeme dökmek çok az maliyetlidir. Ayrıca, yere tamamen baskın yapılsa bile, envanter noktalarından daha fazla kaynak olacak, bu nedenle bu temel bileşenlerin bazıları yeniden inşa etmek için geride kalacak.

Kan Altarının Eyleme Yön Vermesine İzin Ver

Temel binaların sonuncusu olan Blood Altar, V Rising’de önemli bir rol oynamaktadır. Oyunculara düşman patronlarının seviyelerini ve ödüllerini söyler ve sık sık kırmızı bir girdap göstererek oraya nasıl gideceklerini yönlendirir. Bu vektörü takip ederek, vampirler kendi menzillerindeki patronları öldürebilir.

Bu patronlar ve onlara giden yollar, uygun oyuncu seviyesindeki kaynaklarla dolu olacak. Muhtemelen yol boyunca hızlı seyahat için kullanılacak geçiş kapıları olacaktır. Bunu, bir sonraki adımın nereye gideceğini açıkça belirten bir kılavuz olarak kabul edin.

Kaçmak Ölümden İyidir

İşte savaşla ilgili şaşırtıcı bir gerçek; çoğu düşmanın sağlığı, dövüş bittikten sonra artmaz. Bunu bilerek, onlara saldırarak, yakıt ikmali için geri çekilip sonra geri atlayarak gerçekten zorlu patronları devirmek mümkündür.

Oyuncular öldüğünde eşyalarının çoğunu düşürürler. PvE sunucularında bu bir güçlüktür. PvP sunucularında bu yıkıcı olabilir. Kavga yakın görünüyorsa, üzgün olmaktan iyidir. Geri çekilin, nefes alın, iyileşin ve işi bitirin.

Amaçlı Baskın

Gelişmiş ayarlarda envanter ayarları maksimum enlem miktarı olsa bile, oyuncular sadece birkaç dövüş ve biraz hasattan sonra yine de dolduracaktır. Dışarı çıkıp eğlenmek için saldıran herkesin alanı saniyeler içinde tükenecek.

Oyuncular kaleden her ayrıldığında, ayrı bir hedefi olmalı ve ona bağlı kalmalıdır. Eğlenmek için bir insan kolonisine baskın yapmak sorun değil, ancak bunun çok hızlı bir girişim olacağını bilin. Önceden doğru yetenekler ve ideal silahlarla hazırlanın.

V Rising, PC’de Erken Erişim’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir