Oyun GündemRehberTümüV Rising

V Rising: Servant Nasıl Elde Edilir ve Kullanılır

V Rising’de Hizmetkarlarının etkinliğini en üst düzeye çıkarmakla ilgilenen oyuncular, aradıkları bilgileri burada bulabilirler.

Hizmetçiler, bir oyuncunun kalesini savunmak ve onlar adına kaynak toplamak için kullanılabilecekleri için V Rising’de oynayacak önemli bir role sahiptir. Oyunun Hizmetkar özelliği ilk bakışta biraz bunaltıcı görünebilir ve bazı hayranlar tam olarak nasıl yaklaşacakları konusunda net olmayabilir. Bu kılavuz, bu konuya biraz ışık tutmak için burada ve V Rising’deki Hizmetkarlar hakkında tüm ayrıntıları sağlayacak.

V Rising Hizmetçiler Nasıl Elde Edilir?

Hizmetkar edinmek isteyen oyuncular, “Karanlığın Ordusu” adlı bir görev alana kadar V Rising’in görevlerinde ilerlemelidir. Bu görev, hayatta kalma oyunu hayranlarına bir insanı Hizmetkar’a dönüştürmek için Hakim Varlığı kullanma talimatını verir ve işte bunun tam olarak nasıl yapıldığını gösteren bir adım:

 • Bir insan düşman bulun ve sağlıklarını %30 veya daha azına getirin.
 • Ctrl tuşuna basın ve tekerlekten Hakim Varlığı seçin.
 • Yeteneği insan üzerinde kullanmak için R tuşuna basın.
 • İnsana kaleye kadar eşlik edin ve Hizmetkar Tabutu ile etkileşime geçin.
 • Dönüştür’e tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  Unutulmamalıdır ki, bir Castle Heart’ı yükseltmek, bir oyuncunun üssünde sahip olabileceği Hizmetkar Tabutlarının sayısını artırır, dokuz maksimum miktardır. Hayranların bu kadar çok tabutu oluşturması biraz zaman alsa da, öncelikle onları inşa etmenin V Rising’de Greater Blood Essence gerektirdiği gerçeğinden dolayı, bu değerli bir çabadır. Gerçekten de, dokuz Hizmetkarın yardımıyla biriktirilebilecek ekstra kaynaklar önemli olabilir ve bir oyuncunun ekonomisini büyük ölçüde artıracaktır.

V Rising: Hizmetçi İstatistikleri ve Avantajları

Bunlar Hizmetkar edinmenin temelleri olsa da, hepsinin eşit yaratılmadığını belirtmek önemlidir. Gerçekten de Hizmetkarların kendi istatistikleri ve avantajları vardır ve bunlar aşağıdakilerden etkilenir:

 • Kan Grubu: Bir Hizmetkarın avantajları, biri Kan Grubu olan iki faktör tarafından belirlenir. Bu avantaj, belirli avların zorluğunu azaltacak ve başarı olasılığını artıracaktır.
 • Fraksiyon: Hizmetçiler ayrıca fraksiyonlarına göre bir avantaj alırlar ve bağlı oldukları bölgedeki başarılı avlardan getirdikleri ganimeti artırır.
 • Kan Kalitesi: Bir Hizmetkarın kan kalitesi, temel uzmanlıklarını belirleyecektir, bu da yüksek yüzdeli insansıların yerini belirlemeyi bir öncelik haline getirir.
 • Teçhizat: V Rising’de Hizmetkarları zırh ve silahlarla donatmak, güçlerini ve teçhizat seviyelerini artıracaktır.

V Rising Hizmetçiler Nasıl Kullanılır

Bir insan dönüştürülüp donatıldığında, hayranlar Kale Tahtına oturabilir ve Hizmetkarlarını çalıştırmaya başlayabilir. Bu süreç, birçok alana bölünmüş bir harita ile başlar ve oyuncular, buradan çıkarılabilecek V Rising materyallerini görmek için farelerini çeşitli bölgelerin üzerine getirmelidir. İlgi çekici bir ganimet getirebilecek bir yer belirledikten sonra, hayranlar bir Hizmetkar kullanmanın sonraki aşamasına geçmek için üzerine tıklamalıdır.

Bu aşama, oyuncunun Hizmetkarının seçilen alanda başarılı bir şekilde avlanma yeteneğine sahip olup olmadığını belirlemektir. Bunu yapmak için, fanlar konum menüsündeki “Ekle” düğmesine tıklamalı ve ardından çapraz kılıçların yanındaki sayı ile Hizmetkarın adının altındaki sayıyı karşılaştırmalıdır. Bu sayılar birbirine yakınsa, o zaman Hizmetkar muhtemelen av için donatılmıştır ve oyuncular bunları seçmekte özgür olmalıdır.

Hızlı bir şekilde, birden fazla Hizmetkarı olan vampir video oyunu hayranları da bu aşamada avantajlarına bakmalıdır. Gerçekten de, konumun çapraz kılıçlarının solundakilere karşılık gelen avantajlara sahip bir Hizmetkar atamak, başarı oranını ve malzeme verimini artıracaktır.

Bir Hizmetkar seçildiğinde, hayranlar başarılı bir av şansının adlarının altında göründüğünü görecekler. Bu şans, Hizmetkar’ın altında çok renkli bir çubuk olarak ortaya çıkan avın süresi ayarlanarak değiştirilebilir ve amaç, uzunluğu en aza indirirken yüksek bir yüzdeyi korumaktır. Bir oyuncu bu hedefe ulaşır ulaşmaz, Hizmetkarlarını V Rising’de kaynak toplaması için göndermek için “Av Başlasın”a tıklamaları gerekir.

Av süresi sona erdikten sonra, video oyunlarında zanaatkarlar Hizmetkar Tabutunun üzerinde küçük bir çanta simgesi görecekler. Oyuncular daha sonra tabutla etkileşime girebilir, Hizmetkarı çağırabilir ve başka bir av başlatmadan önce envanterlerinden topladıkları ganimeti toplayabilirler.

V Rising, PC’de Erken Erişim’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir