Oyun GündemPC

Until Dawn Yapımcıları Yeni Korku Oyunu ‘The Quarry’ Duyurdu

2015 yılında PlayStation 4’te ilk piyasaya çıktığında viral bir sansasyon haline gelen, klasik korku filminden ilham alan sinematik macera oyunu Until Dawn’ın piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse yedi yıl geçtiğine inanmak zor. PlayStation VR oyunları Until Dawn: Rush of Blood ve The In Patient dahil olmak üzere oyun için birden fazla spin-off yayınladı ve Bandai Namco ile yeni serisi The Dark Pictures Anthology’yi başlattı. Şimdi, Supermassive, bu hafta içinde açıklanacak olan en son oyunu The Quarry biçiminde başka bir korku serisi hazırlıyor.

Şafağa Kadar, yıllarca süren sorunlu geliştirmeden sonra Ağustos 2015’te PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Oyun ilk olarak PlayStation 3 için PlayStation Move odaklı birinci şahıs macera oyunu olarak başladı. Oyun, Guerrilla Games’in Horizon: Forbidden West ve Death Stranding gibi oyunları geliştirmek için kullanılan Decima oyun motoru üzerinde geliştirildi ve aşağıdaki gibi oyunculara yer verdi. Rami Malek ve Hayden Panettiere. Klasik korku filmi gerilimini anlamlı seçime dayalı oynanışla harmanlaması nedeniyle hem yaklaşırken hem de lansmanından sonra olumlu eleştiriler aldı.

Ancak, Until Dawn’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, geliştirici Supermassive Games, Until Dawn’ın oyun stilini uyarlamaya dayanan bütün bir Anthology serisi oluşturmadan önce, Hidden Agenda gibi diğer sinematik korku oyunlarıyla hemen ardından orijinal oyunun büyüsünü yeniden yakalamaya yoğun bir şekilde odaklandı. şu ana kadar üç giriş alan The Dark Pictures Anthology adlı diğer türlere; Man of Medan, Little Hope ve House of Ashes. The Devil in Me başlıklı dördüncü bir girişin, bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve beş Dark Pictures oyunu daha şimdiden ticari marka olarak tescillenmiş durumda.

Şimdi, görünüşte hiçbir yerde olmayan Supermassive Games, bu kez 2K Games ile ortaklaşa başka bir korku oyunu duyurdu. Stüdyonun bir sonraki adı The Quarry olacak ve bu yaz piyasaya sürülecek. Oyun hakkında şu anda çok az şey biliniyor çünkü tam açıklaması yarın, 17 Mart, 19:00 TSİ’de geliyor. Oyunun teaser’ı, bir taş ocağı gezisi planlayan bir grup kamp danışmanına atıfta bulunarak, ayarının 13. Cuma film serisine benzer olacağını ima ediyor gibi görünüyor. Ayrıca, dolunay ve orman ortamına büyük önem verildiği için, işin içinde bazı kurt adamların olabileceğini ima ediyor gibi görünüyor.

2021’in sonlarında Supermassive Games’in duyurulmamış bir çok oyunculu oyun için işe aldığı keşfedildi, bu nedenle bu yeni oyunun ilgili olması mümkün.

The Quarry bu yaz çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamamızı denediniz mi?