Oyun Gündem

Ubisoft’un korsan macerası Assassin’s Creed: Black Flag’i yeniden yaptığı bildirildi

Skull and Bones stüdyosu “yoğun bir şekilde işin içinde”.

Ubisoft’un bir korsan macerasını piyasaya sürmek için çabalamaya devam ederken – ki bununla uzun süredir üzerinde çalıştığı Skull and Bones’u kastediyorum – bir diğerini hazırladığı bildiriliyor: romla ıslatılmış açık deniz eseri Assassin’s Creed: Black Flag‘in yeniden yapımı

Ubisoft‘un nihayet herkese az çok istedikleri şeyi vermeye karar verdiğine dair haberler Kotaku aracılığıyla geliyor ve yayıncının planlarını bilen iki kaynağa atıfta bulunarak yeniden yapımın “henüz ilk aşamalarında” olduğunu iddia ediyor.

Ubisoft Singapur – hala zor durumdaki Skull and Bones‘u bitirmeye çalışan aynı stüdyo – “en az birkaç yıl” tamamlanması beklenmeyen projeyle “yoğun bir şekilde ilgileniyor”.

Assassin’s Creed: Black Flag, Ubisoft’un zaman zaman gülünç bir tarihe yayılan destanının dördüncü ana girişi olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve serinin iyi bilinen gizlilik-aksiyon şablonunu Korsanlığın Altın Çağı’na taşıdı. Gelecekteki ilginç ara bölümleri bir kenara bırakırsak, oyuncuları – büyüleyici bir şekilde çapkın Edward Kenway olarak – Karayipler’de heyecanlı açık deniz keşifleri ve savaşlarla dolu bir korsan macerasına sürükleyen tam bir cevherdi.

Kotaku‘nun kaynakları, Assassin’s Creed: Black Flag‘in sürümler arasındaki on yıllık boşluğu hesaba katmak için ne kadar kapsamlı bir yeniden yapım olabileceğini açıklamadı, ancak Ubisoft korsanların yerine Tom Clancy’nin battle royale NFT’lerini koymaya çalışmadığı sürece, kesinlikle oyuncuların desteğini alacaktır.

Ubisoft Singapur‘un diğer korsan oyunu Skull and Bones‘a gelince – ki bu oyun Black Flag’in bir genişlemesi olarak hayata geçti – en son bu Mart ayında çıkması planlanıyordu, ancak Ubisoft Ocak ayında hayal kırıklığı yaratan mali sonuçların ardından oyunu süresiz olarak erteledi. Bu ayın başlarında Ubisoft’un Summer Game Fest fuarında yayıncının Skull and Bones‘un Ağustos ayında kapalı betaya gireceğini açıklamasıyla yeniden ortaya çıktı.

Kotaku, gördüğü bir şirket içi e-postaya atıfta bulunarak, Ubisoft Singapur yönetiminin şu anda oyundaki tüm geliştiricileri uzaktan çalışmak yerine ofiste çalışmaya zorladığını ve görünüşe göre kapalı betayı tamamlamak için personeli daha geç saatlere kadar kalmaya ve daha uzun saatler çalışmaya teşvik ettiğini söylüyor.

Hazır bu haber duyulmuşken 10 yıl önce yayınlanan sinematik tanıtım videosuna tekrardan bakmanız için aşağıya bırakıyorum. Keyifli seyirler.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir