Öne ÇıkanlarOyun Gündem

Ubisoft Yeni Oyunları ve Çıkış Tarihleri

Ubisoft’un planlarını doğrudan bilen birkaç kaynağa göre, Fransız yayıncıdan büyük bir oyun vitrin etkinliğinin bir süredir çalışmalarda olduğunu bildirebiliriz.

Oyun duyurularının rekabet tarafından boğulmasını önlemek için, etkinliğin bu yılki söylentileri E3’ten önce devam etmesi gerekiyordu. Ancak, son dünya olayları görünüşe göre bu planları askıya aldı.

Yepyeni oyun tanıtımlarından geliştirme güncellemelerine, çıkış tarihlerine ve fragmanlara kadar toplam 20 oyunun sıraya girdiğini ve yakın gelecekte bir tür duyuru için hazır olduğunu anlıyoruz – gecikmeli etkinlikte veya başka bir şekilde -.

Daha önce duyurulmamış birkaç Ubisoft oyununun ayrıntılarını aşağıda bulacağınızı belirtmekte fayda var.

Ayrıca, bugünlerde emsalleri gibi, Ubisoft oyunları geciktirmeye yabancı değil, bu yüzden çıkış tarihlerini bir tutam tuzla alın.

Skull & Bones

Ubisoft kısa süre önce Skull & Bones’un halka açık testi için uygulamaları açtı ve CFO Frederick Duguet, ilerlemesinden “çok mutlu”. Skull & Bones, son birkaç yıldır gelişim sorunlarına yabancı değil. Ancak görünen o ki Ubisoft sonunda başlığın tam olarak ne olmasını istediğini anlamış görünüyor.

Eylül 2021’de Skull & Bones için Ubisoft’un bana DMCA vereceği bazı önemli ayrıntıları bildirdim (teşekkürler Ubi) ve tüm hesaplara göre, bu ayrıntılar hala doğru gibi görünüyor.

Başlık “önce çok oyunculu” olacak ve şu anda karada savaş yapılmayan gemi savaşına odaklanacak.

Geliştirici: Ubisoft Montreal
Çıkış Tarihi: Nisan 2022 – Mart 2023

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora ile ilgili çok fazla detay geç ortaya çıkmadı. Ancak Ubisoft, oyunun daha fazlasını sergilemek istiyor ve yeni bir fragman oluşturuldu.

Massive Entertainment kısa süre önce, bu hafta başlayacak olan bu oyun testleri ile harici QA’ya oyun testi davetleri göndermeye başladı. Bu muhtemelen oyunun planlanan çıkış yolunda olduğunu gösterse de, önümüzdeki aylarda oyun hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Geliştirici: Massive Entertainment
Çıkış Tarihi: Nisan 2022 – Mart 2023

The Division Heartland

The Division Heartland için birçok önemli ayrıntıyı burada zaten ele aldık ve oyunu oynayanlara göre, piyasaya sürülmeye “neredeyse hazır” hissediyor.

Kesin bir çıkış süresi belirtilmemiş olsa da, oynaması ücretsiz oyunun önümüzdeki aylarda piyasaya sürülebileceği öne sürüldü.

The Division Heartland, muhtemelen Ubisoft’tan çıkacak üç ücretsiz FPS oyunundan ilki olacak.

Geliştirici: Red Storm Entertainment
Çıkış Tarihi: Nisan 2022 – Mart 2023 (muhtemelen 2022 ortası)

Immortals Fenyx Rising sequel

Ubisoft, görünüşe göre 2020’deki Immortals Fenyx Rising’in performansından memnundu ve bir devam oyununun geliştirilmekte olduğu konusunda bilgilendirildim.

Oyun yapım öncesi aşamasında ve muhtemelen yeni bir Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalışan Ubisoft Quebec tarafından geliştiriliyor.

Son zamanlarda stüdyo, unvan için bir oyuncuyu işe aldı, ancak başka ayrıntı verilmedi.

Geliştirici: Ubisoft Quebec
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

Assassin’s Creed Rift

Assassin’s Creed Rift ilk olarak Şubat ayında bildirildi ve kısa vadeli bir yayın takvimini doldurmayı hedefliyor. Bloomberg’den Jason Schreier’e göre, oyun tam teşekküllü bir Assassin’s Creed başlığı olmayacak ve 2022 veya 2023’ün sonuna doğru çıkması planlanıyor.

Kendi kaynaklarımız, bir sonraki ana başlık olan Assassin’s Creed Infinity’nin planlanan çıkış programı nedeniyle 2023’ün ilk yarısının daha olası olduğunu, ancak en az 2024-2025’e kadar gelmeyeceğini öne sürüyor.

Başlık başlangıçta Assassin’s Creed Valhalla için DLC olarak tasarlandı. Ancak, o zamandan beri kendi bağımsız oyununa dönüştü.

Geliştirici: Ubisoft Montreal
Çıkış Tarihi: Q4 2022 – Q2 2023

Assassin’s Creed Infinity

Temmuz 2021’de tanıtılan Assassin’s Creed Infinity, Ubisoft’un bugüne kadarki en iddialı Assassin’s Creed oyunu olacak. Gelecekteki tüm AC oyunlarını bir canlı hizmet başlığında birbirine bağlayacak ve Montreal ve Quebec dahil olmak üzere birkaç Ubisoft stüdyosu tarafından geliştiriliyor.

Animus’un Assassin’s Creed serisinin bu yeni “merkezinde” büyük bir rol oynayacağı bildiriliyor. Bununla oyuncular, gelecek yıllar boyunca eklenecek ek ayarlar ve içerikle istedikleri zaman ayarına taşınabilirler.

Assassin’s Creed Infinity, başlık hala erken üretimde olmakla birlikte, cevaplardan ve andan daha fazla soruya sahip gibi görünüyor.

Ubisoft Montreal hala çok sayıda “Çevrimiçi Hizmetler” pozisyonu için işe alıyor ve Ubisoft Quebec şu anda Assassin’s Creed markası için Proje Lider Programcısı ve Yardımcı Yapımcı da dahil olmak üzere birkaç kilit rol alıyor.

Geliştirici: Ubisoft Montreal ve Ubisoft Quebec
Çıkış Tarihi: TBA (2024-2025 bekleniyor)

Ghost Recon Frontline

Ghost Recon Frontline, bu yılın başlarında kapalı erişim testlerini gerçekleştirdi ve birçok ayrıntı yine de çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Başlık sert eleştiriler aldı ve oyuncular Battle Royale türünde yeni bir şey sunmadığını belirtti.

Şu anda, NFT’lerin oyundaki rolü hakkında çok fazla belirsizlik var. Ancak kaynaklarımız, Ghost Recon Frontline’ın Ubisoft’un NFT kullanımı için birincil aracı olacağını ve bunları daha önce her şeyden çok daha büyük bir ölçekte entegre etmeyi planladığını belirtiyor.

Ubisoft’un planları nedeniyle, Ghost Recon Frontline’ın oynaması ücretsiz üç FPS oyunundan en uzak olanı olabileceğine inanılıyor.

Geliştirici: Ubisoft Bükreş
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

XDefiant

XDefiant, Ağustos 2021’de ilk kez ortaya çıktığından bu yana önemli değişiklikler gördü ve en önemlisi Tom Clancy markasını bıraktı. Oyun şu anda QA’da ve Ubisoft kısa süre önce 15 Mart’ta başlayan yeni XDefinant Insider Oturumları için başvuruları açtı.

XDefiant, Ubisoft tarafından geliştirilmekte olan ve oynaması ücretsiz olacak üçüncü FPS oyunudur. Oyuna eski Call of Duty Baş Yapımcısı Mark Rubin başkanlık ediyor ve birkaç Call of Duty içerik yaratıcısı ile işbirliği içinde geliştirildi.

XDefiant hala piyasaya sürülmesine uzun bir süre kalmış gibi görünüyor. Ubisoft henüz resmi bir çıkış tarihi vermemiş olsa da, bu oyunu 2022’nin sonlarına, muhtemelen 2023’ün başına kadar beklemiyordum.

Geliştirici: Ubisoft San Francisco
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

Prince of Persia: Sands of Time Remake

Prince of Persia: Sands of Time Remake hakkında pek bir şey söylenmedi, ancak aksi yöndeki söylentilere ve endişelere rağmen oyun hala aktif olarak geliştiriliyor. Stüdyo, Eylül 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana oyun üzerinde çok çalışıyor ve kaynaklar, hayranların hayal kırıklığına uğramasının ardından oyunun elden geçirilmesi gerektiğini öne sürüyor.

Ubisoft’un ne zaman daha fazlasını göstereceği tam olarak belli değil çünkü muhtemelen bunu yapmadan önce başka bir Prince of Persia oyununu piyasaya sürmeyi bekliyor.

Geliştirici: Ubisoft Pune, Ubisoft Mumbai
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

Prince of Persia (Bilinmiyor)


Ubisoft Montpellier’in projeye dahil olduğu ikinci bir Prince of Persia unvanının Ubisoft’taki çalışmalarda olduğu bildiriliyor. Oyun “Ori’den ilham alıyor” olarak tanımlandı ve 2.5D bir oyun olacak.

Bu başlıkla ilgili ek ayrıntılar zayıftı, ancak daha kısa sürede daha fazlasını açıklayabileceğimi umuyorum. Bununla birlikte, Ubisoft’un aktif olarak ikinci bir Prince of Persia oyunu üzerinde çalıştığı görülüyor.

Geliştirici: Ubisoft Montpellier, muhtemelen diğerleri
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

The Crew 3 (Project Orlando)

The Crew’in bir sonraki oyunu The Crew 2’nin varsayılan DLC’si olarak geçen yıl sızdırılmıştı. Şu anda Project Orlando kod adlı bu oyun, yeni bir sürüş motoru ve diğer revizyonları içeren yepyeni bir oyun olacak.

Başlık bir süredir geliştirilmekte ve bu yıl içinde duyurulabilir.

Geliştirici: Ubisoft Ivory Tower
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Mario + Rabbids Kingdom Battle’ın devamı, ilk olarak geçen yıl Haziran 2021’deki E3 etkinliğinde duyuruldu. Oyun hakkında, bu seferki savaşın oldukça farklı olması dışında, oyun hakkında pek fazla ek ayrıntı verilmedi ve başlık “yeni bir çekim” oldu. oyun direktörü Davide Soliani’ye göre, taktik türde.

Görünüşe göre Mario + Rabbids Sparks of Hope’un gelişimi iyi gidiyor ve 2022 penceresi içinde çıkacak.

Geliştirici: Ubisoft Milian
Çıkış Tarihi: 2022

Roller Champions

İster inanın ister inanmayın, Roller Champions için henüz bir çıkış tarihi verilmedi, ancak bunun önümüzdeki birkaç ay içinde değişmesi bekleniyor. Başlık, resmi Discord sunucusu aracılığıyla tekrar çok sessiz bir şekilde ertelendi. Bana söylenenlere göre, nedenini anlamak zor.

Roller Champions görünüşe göre piyasaya sürülmeye hazır ve sessiz gecikme, planlanan tüm Ubisoft etkinliğinin geri çekilmesinin bir sonucu olabilir. Ancak, bu spekülasyon.

Bu oyunun önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve yakında hakkında daha fazla şey duyacağız.

Geliştirici: Ubisoft Montreal
Çıkış Tarihi: 2022

Beyond Good and Evil 2

Beyond Good and Evil 2 asla çıkmayacak bir oyun gibi görünüyor ve geçmişte Skull & Bones için de aynı şeyler söylense de doğrudan bir karşılaştırma yapmamak elde değil.

Başlık, geçtiğimiz birkaç yılda birçok sorundan muzdaripti ve geliştiricilerin Kasım 2021’de bana yaptığı bazı yorumlar, oyunun konserve edilebileceğini öne sürdü. Bu yorumlara rağmen Beyond Good and Evil 2 artık Ubisoft’un “çok fazla harcadık ve artık vazgeçemeyiz” kategorisinde yer alıyor gibi görünüyor.

Bir süre BG&E2 hakkında pek bir şey duymayı beklemiyordum.

Geliştirici: Ubisoft Montpellier
Çıkış Tarihi: TBA

Splinter Cell Remake

Ekim 2021’de VGC aracılığıyla Ubisoft’un kısa bir süre sonra Ubisoft tarafından onaylanacak olan yeni bir Splinter Cell başlığına yeşil ışık yaktığını sızdırdım.

Splinter Cell Remake hala çok erken üretimde ve muhtemelen en erken 2024’e kadar piyasaya sürülmeyecek olsa da, Ubisoft’un gerekli olduğunu düşünürse, projeye olan yeteneklerin ilgisini artırmaya yardımcı olacak bir çeşit CGI fragmanı görebiliriz.

Geliştirici: Ubisoft Toronto
Çıkış Tarihi: TBA (Beklenen 2024-2025)

The Division Mobile

The Division yol haritası, mobil oyunun Heartland ve yeni The Division 2 DLC’sinden sonra çıkacağını gösteriyor, bu nedenle Ubisoft’tan yukarıda bahsedilen DLC’den sonra gelecek mantıklı duyuru.

Ubisoft, bir Ubisoft mobil başlığını da pazarlamayı planlıyor ve yayıncıda geliştirilmekte olan başka mobil oyunlar olmasına rağmen, muhtemelen bu oyun olduğuna inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir