Oyun Gündem

Ubisoft Scalar Duyuruldu. Peki Ubisoft’un Scalar Teknolojisi Nedir?

Fransız oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft, geliştirdiği yepyeni bulut teknolojisi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve bizleri nelerin beklediğini gösteren bir sunum gerçekleştirecek.  

21-25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan ve video oyun sektörünün dev isimlerinin yer alacağı Oyun Geliştiricileri Konferansı öncesinde oyun geliştirme ve oynanış için oluşturulan yeni bulut teknoloji Scalar duyuruldu. Açıklamalara göre bu teknoloji, Ubisoft’un oyun motorlarının esnekliğini ve gücünü artırmanın yanı sıra donanım bağımlılığını azaltacak. Bunun yanı sıra Scalar’ın geliştiricilere ve oyunculara yeni fırsatlar sunacağı da aktarıldı.

Ubisoft Scalar’ı kullanan oyunların neredeyse sınırsız miktarda bilgi işlem gücü kullanabileceği; bunun da benzeri görülmemiş ölçek ve derinliğe sahip sonsuz sanal dünyalar ve detaylı simülasyonların oluşturulmasını sağlayabileceği ifade edildi.

Scalar, mikro hizmetleri (yapay zekâ, ses, fizik) buluta bağımsız olarak yerleştirebileceği; bunun sonucunda da, geleneksel oyun motorlarında yaşananın aksine, oyun geliştiricilerinin bir hizmeti birbirlerini etkilemeden güncellemesine ve iyileştirmesine olanak tanıyabileceğini bir teknoloji olacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir