Oyun Gündem

Ubisoft Oyuncuları Kızdırıyor! “Ubisoft Why”

Assassin’s Creed Liberation HD’nin oyun sunucularının kapatılması nedeniyle 1 Eylül 2022 tarihinden itibaren Steam’de kullanılamayacağının duyurulması, oyuncuları sosyal medyada Ubisoft’a karşı kızdırdı. Hatta aynı tarihten itibaren Steam’den kaldırılacak bir oyun daha var: Silent Hunter 5. Tabii ki Assassin’s Creed’in satıştan kaldırılması daha fazla ses getirdi.

Reddit’in yaklaşık 1.500 kez yorumlanan ve on binlerce kez görüntülenen “Ubisoft Why” başlığıyla durum çok iyi özetleniyor. Tartışma daha sonra durum hakkında endişeli görünen moderatörler tarafından kapatıldı. Olaylar bir tweet ile başladı: “Ubisoft, Assassin’s Creed Liberation HD’yi satın almış olsanız bile 1 Eylül 2022’den itibaren kullanımdan kaldırarak bir ilke imza attı. Ubisoft’un bu hareketi oyuncuları çok kızdırdı ve ardından binlerce olumsuz yorum geldi.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir