Oyun Gündem

Ubisoft, Gamescom 2022’ye Katılıyor

Pazartesi günü tweet attı: “@gamescom’da görüşürüz! 24-28 Ağustos, daha fazla haber için takipte kalın…”

Gamescom’un organizatörleri, bu yılki etkinliğe 250’den fazla şirketin katılacağını iddia etti, ancak yazı yazılırken, Bandai Namco, THQ Nordic ve Koch Media dahil olmak üzere yalnızca bir avuç diğer büyük yayıncı, katılma planlarını halka açık olarak onayladı.

Gösteriye katılmayacaklarını söyleyen büyük yayıncılar arasında Sony Interactive Entertainment, Nintendo, Activision Blizzard ve Take-Two yer alıyor.

VGC, bir sorunun, birçok yayıncının, Gamescom gibi etkinliklerde sunulanlar gibi, Covid-19 pandemisinden bu yana yayın öncesi oyun demolarını planlamayı bırakması ve dolayısıyla büyük bir halka açık etkinlikte gösterecek çok az şeyi olması olduğunu anlıyor.

24-28 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Gamescom 2022, Köln’de yerinde ve aynı anda çevrimiçi olarak düzenlenen karma bir etkinlik olacak.

Ubisoft, bu ayın başlarında Haziran ayında büyük bir ürün vitrini düzenlemeyeceğini söyledi.

Fransız yayıncı, geleneksel olarak her yaz – neredeyse her zaman Haziran ayında – E3 ile aynı zamana denk gelecek bir konferans düzenler.

Assassin’s Creed yapımcısı, E3’ün Covid-19 endişeleri nedeniyle iptal edilmesinin ardından Temmuz 2020’de ilk tamamen dijital konferansı Ubisoft Forward’ı gerçekleştirdi. Formatın başarılı olduğunu iddia etti ve Ubisoft’un önceki E3 konferanslarını geride bırakan eşzamanlı izleyicileri kendine çekti.

Ubisoft Forward etkinlikleri de Eylül 2020 ve Haziran 2021’de yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir