Oyun Gündem

Titanfall 3, Geliştiriciler Planlarını Değiştirmeden Önce 10 Ay Boyunca Yapım Aşamasındaydı

Vince Zampella, serinin en ünlü oyunları COD4 ve COD: MW2 için çok oyunculu oyun geliştirdikten sonra Call of Duty serisini yeni zirvelere taşıyan efsanevi bir oyun geliştiricisidir. Zampella, Call of Duty’yi birkaç yıl içinde sıradan bir oyundan büyük bir yerli deve dönüştürdü. Infinity Ward başka hiçbir şeye benzemeyen bir oyun yarattı ve sonunda EA’nın Battlefield’ına karşı pazarlanabilir bir rakip ortaya çıktı.

Ancak bu hikaye kısa sürdü: Activision Zampella’yı kovdu ve büyük bir yasal savaş başladı. Zampella Respawn Entertainment’ı kurdu ve diğerlerine benzemeyen bir oyun yaratacağına söz verdi ve bunu da yaptı. Titanfall Xbox One ve PC’ye özel olarak piyasaya sürüldü ve yalnızca çok oyunculu olduğu uyarısı yapıldı. Titanfall 2014 yılında eleştirmenler ve hayranlar tarafından beğeniyle karşılandı. Tüm bunlara rağmen hayranlar gerçek bir tek oyunculu senaryo istiyordu ve bunu elde ettiler.

Birkaç yıl sonra Titanfall 2 gerçek bir tek oyunculu senaryo ve yenilenmiş çok oyunculu mod ile çıktı. Titanfall hayranlarına tam olarak istediklerini verdi ve daha önce bize verilenlerin üzerine inşa edilen bir çok oyunculu oyun ile benzersiz bir tek oyunculu deneyim sundu.

Tüm bunlar bizi Titanfall 3’e getiriyor; bu oyun çeşitli nedenlerle hiçbir zaman ortaya çıkmadı ve eski geliştiricilerden Mohammad Alawi perde arkasında neler olup bittiği hakkında biraz konuştu:

”Titanfall 3 10 ay boyunca yapım aşamasındaydı, Titanfall 2’ye göre küçük iyileştirmeler içeriyordu, ancak devrim niteliğinde değildi.PUBG çıktı ve geliştiriciler bir Battle Royale modu ekledi.Yön değiştirmeye ve Titanfall’u Free 2 Play Battle Royale’e dönüştürmeye karar verildi.Hatta ellerinde övünecek bir şey olana kadar 6 ay boyunca EA’ya hiçbir şey söylemediler.EA onları Titanfall IP’si için satın almıştı, 60 dolarlık bir oyun bekliyorlardı ancak bu oyunu ücretsiz bir battle royale’e dönüştürdüler.Daha sonra sonra gerçek bir hit olan Apex Legends çıktı. Bugün gelinen noktada oyuncular Titanfall 3 heyecanını yaşamaktan başka bir şey yapamıyor. Titanfall’un Respawn’ın özünde olduğunu kabul etmelerine rağmen, ekip Titanfall 3’ü bir öncelik haline getirmiş gibi görünmüyor.”

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir