Oyun Gündem

The Witcher 3’ün Yeni Nesil Versiyonu 2022’nin Sonlarında Piyasaya Sürülecek

OYUN YILIN DÖRDÜNCÜ ÇEYREĞİNDE GELECEK

The Witcher 3: Wild Hunt’ın şimdi 2022’nin dördüncü çeyreğinde yeni nesil konsollar için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

CD Projekt, duyuruyu Perşembe günü oyunun orijinal sürümünün yedinci yıldönümüne denk gelecek şekilde yaptı.

Şirket, “Geliştirmeden sorumlu kişilerin tavsiyelerine dayanarak, yönetim kurulu The Witcher 3: Wild Hunt oyununun yeni nesil versiyonunu 2022’nin 4. çeyreğinde yayınlamayı planlıyor” dedi.

Witcher 3’ün yeni nesil sürümünün ilk olarak geçen yıl çıkması planlanıyordu, ancak Ekim ayında 2022’nin ikinci çeyreğine ertelendi.

Bununla birlikte, geçen ay CD Projekt, piyasaya sürülmesini tekrar erteledi ve şimdiye kadar yeni bir lansman penceresini onaylamadan projeyi tamamlamak için geliştirmeyi şirket içinde getirdi.

Oyunun PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri, daha önce oyunun Nintendo Switch portunu da yöneten Sabre Interactive tarafından harici olarak geliştiriliyordu.

CD Projekt, o sırada oyun üzerinde “yapılacak işin kapsamını değerlendirmek” olduğunu söyledi ve ürünün geliştirme cehenneminde olduğu önerilerini reddetti.

CD Project, Mart ayında bir sonraki Witcher oyununun franchise için “yeni bir destan” başlatacağını açıkladı.

Stüdyo ayrıca açık dünya oyununun önceki Witcher oyunlarına ve Cyberpunk 2077’ye güç veren tescilli REDengine yerine Epic Games’in Unreal Engine ile inşa edildiğini duyurdu.

CD Projekt, Nisan ayında The Witcher serisinin 40 milyondan fazla The Witcher 3 kopyası da dahil olmak üzere 65 milyondan fazla birim sevk ettiğini iddia etti.

Ayrıca Cyberpunk 2077’nin Aralık 2020’de yayınlanmasından bu yana 18 milyon kopya sattığını ve yeni bir hikaye içeren büyük bir genişleme paketinin geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir