HaberlerOyun Gündem

The Witcher 3 Güncelleme ile Eklenen Kamera Modu Hakkında Yeni Bilgiler

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt RED, The Witcher 3: Wild Hunt’ın güncellenmiş versiyonuna ait yeni oynanış videoları yayımladı. Oyuna yeni güncelleme 14 Aralıkta geliyor. Güncelleme ile eklenen bir çok yeni özellik arasından dikkat çekenlerden birisi de kamera modu oldu. Yeni kamera modu sayesinde oyundaki savaşlar çok daha muhteşem görünecek. The Witcher geliştiricilerinden Philip Weber, son videoyu örnek göstererek güncelleme ile gelen yeni kamera özelliği hakkında daha fazla bilgi verdi.

Weber’e göre, yeni kamera modu ve savaşçıların otomatik olarak çerçevelenmesi basit bir deney olarak başladı. Eero Varendi adlı bir geliştirici oyuna daha fazla görsellik katmak ve kamerayı daha sinematik hale getirmek istedi ve yeni kamera modu bu şekilde ortaya çıktı. Modun geliştiricisi bu fikir için çok çaba sarf etti ve kamerayı güzelleştirmek için daha da fazla çaba gerekiyordu, bu nedenle stüdyo onun çalışmasını The Witcher 3: Wild Hunt’ın güncellenmiş versiyonuna dahil etmeye karar verdi.

Yeni kamera modu yalnızca oyun ayarlarından etkinleştirilir ve birkaç ek seçenek içerir. Bunun nedeni, yeni kameranın Geralt’a çok daha fazla yaklaşmasıdır. Savaşlar muhteşem hale geliyor, ancak yeni kamera nedeniyle oyuncular görüş alanlarının bir kısmını kaybettikleri için düşmanlar kolayca arkadan saldırabiliyor.

Heyecanla beklediğimiz The Witcher 3 güncellemesi ile gelecek bir çok özelliği sabırsızlıkla beklerken, güncelleme tarihi yaklaştıkça güncelleme ile ilgili daha fazla bilgi sahibi oluyoruz. Peki sizlerin bu yeni kamera modu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ve kullanmayı düşünüyor musunuz ? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir