Oyun Gündem

The Sims 5 Hem Tek Oyunculu Hem de Çok Oyunculu Olacak!

EA, söz verdiği gibi, kod adı Project Rene olan yeni nesil Sims oyununun ayrıntılarını açıklıyor. Bugünkü canlı yayın sırasında EA, çok oyunculu modun oyunun önemli bir bileşeni olacağını doğruladı, ancak seriyi bu kadar gişe rekortmeni yapan geleneksel tek oyunculu mod kadar önemli bir yeri olmayacak.

Project Rene’nin oyun direktörü Grant Rodick, “Her ikisi de olabileceğini düşünüyoruz,” diye açıkladı.

Yeni oyunun “bir MMO olmadığını” hemen vurguladı, bu nedenle karakterlerin World of Warcraft’taki Simlish dilini konuşmasını beklemeyin. Bunun yerine, örnek olarak, EA yeni oyunun gelişmiş özelleştirme araçlarını gösterdi, burada bir mobilyanın renginden yapıldığı parçalara kadar her parçasını özelleştirebiliyorsunuz (aşağıdaki resme bakabilirsiniz) ve bunun diğer oyuncularla gerçek zamanlı olarak kullanabileceğiniz bir özellik olduğunu belirtti. Görünüşe göre, bu tür özellikler Sims oyuncularının beklediklerine eklenecek.

Rodick, “Oyuncularımızın bu samimi ve kişisel deneyimi istediklerini biliyoruz,” dedi.

Bunun da ötesinde, geliştiriciler Project Rene’deki en büyük değişikliklerden birini göstermeye devam ettiler. Çoklu platform yetenekleri, oyun hem mobil cihazlar hem de PC için geliştiriliyor ve her iki sürüm de tamamen aynı olmasa da, oyuncuların aralarında sorunsuz bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamak planlanıyor.

Rodick, “Buradaki fikir, tüm bilgilerinizin ihtiyaç duyduğunuz yerde olmasıdır” dedi.

Bugünkü yayından edindiğimiz yeni bilgiler hemen hemen bu kadar, ancak bir sonraki Skate’te olduğu gibi EA, lansmandan önce ayrıntıları sürekli olarak paylaşacağı daha açık bir geliştirme süreci kullandığını söylüyor. Bu da, Project Rene’nin “birkaç yıl içinde” piyasaya sürülmesi düşünüldüğünden, bu akışlardan çok daha fazla olması gerektiği anlamına geliyor. Bu arada, The Sims 4’ün temel oyunu geçen yıl ücretsiz oldu ve şimdi oynamaya başlamanın tam zamanı.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir