Oyun GündemPCRehberThe QuarryTümü

The Quarry: Yeni Başlayanlar için İpuçları

The Quarry, Supermassive Games’in en yeni korku oyunu ve işte yeni oyuncuların bilmesi gereken bazı şeyler.

Supermassive Games tarafından piyasaya sürülen en son oyun olan The Quarry, oyuncuların birkaç karakterin yaşamını veya ölümünü belirleyecek üzücü seçimler yapmasını sağlıyor. New York’un kuzeyindeki Hackett’s Quarry’de mahsur kalan gençler, kan ve çok daha rahatsız edici bir şey için dışarı çıkan bazı dengesiz yerlilerin hedefi haline gelir.

The Quarry, Hackett’s Quarry’de bir gece hayatta kalması gereken deneyimli Hollywood aktörleri tarafından canlandırılan dokuz oynanabilir karaktere sahip. Oyuncu seçimlerine ve tepkilerine bağlı olarak, tüm ana karakterler çileden sağ çıkabilir veya bunu başaramayabilir. Oyuncular muhtemelen kör bir ilk oyun deneyimi yaşamak isteyecek olsa da, birkaç ipucu yeni başlayanların deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacaktır.

İdeal Oyun Tarzını Seç

Bir hayatta kalma-korku interaktif draması olan The Quarry, çeşitli şekillerde oynanabilir. Oyun yaklaşık 7-10 saatlik bir oyun süresi ve 180’den fazla farklı son sunuyor, bu nedenle oyuncular sinematik korku deneyimlerine nasıl yaklaşmak istediklerini seçmelidir.

The Quarry’nin bir özelliği, hızlı zaman olayları ve düğme ezme gibi tüm oynanışı ortadan kaldıran ve deneyimi bir filme mümkün olduğunca benzer hale getirmek için oyuncunun girişini en aza indiren Film modudur. Başka bir Yalnızca Film modu, oyuncuların, hikaye çok fazla girdi olmadan ilerlemeden önce, oyunun başlangıcında çeşitli karakterlerin kişilik özelliklerini seçmelerine izin verir. Yerel ve Çevrimiçi çok oyunculu modlar da mevcuttur; yerel çok oyunculu modda oyunculara farklı karakterler atanırken, çevrimiçi modda oyuncular kritik kararlar için oy kullanır. Tabii ki oyun normal şekilde oynanabilir, ancak eğlenceyi en üst düzeye çıkarmak için doğru oyun stilini seçmek önemlidir.

Öğretici Bölümü Atlamayın

Oyuncular The Quarry’de daha derine indikçe, farklı mekaniklerin nasıl çalıştığını ve belirli durumlara nasıl doğru tepki vereceklerini anlamak için izleyebilecekleri bir eğitim listesiyle karşılaşacaklar. Bunlar, Hızlı Zaman Olayları, Kanıtlar, Kesintiler, Seçilen Yol, Savaş ve Nefes Alma’yı içerecektir.

Bunların en önemlileri, bir karakterin hayatta kalıp kalmayacağına veya bu mekaniklerin oyuncu tarafından ne kadar iyi yürütüldüğüne bağlı olarak öleceğini belirleyecekleri Savaş, Hızlı Zaman Etkinlikleri ve Nefes Almadır. Bu mekanikler öncekilere göre bir gelişme gibi görünse ve daha deneyimli oyunculara tanıdık gelse de, oyun deneyimlerinin hatalar tarafından engellenmediğinden emin olmak için oyuncular en azından bu bileşenler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Farklı Yollar

Oyuncular oyun içinde 15 “yol” olduğunu bilmelidir. Bu Taş Ocağı yolları, hikaye üzerinde gerçek bir etkisi olan kilit hikaye noktaları veya ana seçimlerdir. Bir yol tetiklendiğinde, oyun ekranda oyuncuya “seçilen yol” bilgisini verir. Belirli bir yola bağlı müteakip kararlar, oyuncuları bir ‘yol güncellendi’ istemiyle bilgilendirecektir.

Bu yolları bilmek, oyuncuların hikaye boyunca ilerlemelerini takip etmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, çeşitli başarılar ve kupalar belirli yollarla ilgilidir, bu nedenle tamamlayıcılar bu notu yolların ne olduğuna dair not almak isteyebilirler.

Bölüm Seçimi

Oyuncular, hikaye en az bir kez tamamlandıktan sonra bir bölüm seçme seçeneğinin kilidinin açılacağını bilmelidir. Ancak oyuncular, The Quarry’de bölüm seçiminin nasıl çalıştığına dair bazı önemli farklılıklara dikkat etmelidir. İlk olarak, oyuncular belirli bir bölümü tekrar oynamak için bölüm seçimini kullanırlarsa, bölüm seçme seçeneği hikayenin sonuna kadar kullanılamaz hale gelir (yani oyuncular bölüm 4’ü seçerse, bölüm seçiminin kilidini tekrar açmak için 4-10 arası bölümleri oynamaları gerekir).

Oyuncular ayrıca bölümler arasında geçiş yapamazlar, yani 4. bölümdeki bir seçimi değiştiremezler ve ardından doğrudan bölüm 9’a atlayamazlar. Oyuncu, güncellenmiş seçimin sonucunu görmek için 4-9. bölümlerin tamamını tekrar oynamak zorunda kalacaktır.

Kör Olmak

Bazı oyuncular “iyi” bir son isteyebilse veya bazı hayatta kalanların geceyi atlatmasını isteyebilse de, mümkün olan en iyi deneyim, ne bekleyeceğini bilmeden kör olmaktır. Oyuncular oyunu bitirdiğinde (veya deluxe sürümü satın aldıklarında), Death Rewind olarak bilinen bir yeteneğin kilidini açma seçeneğine sahip olacaklar. Bu seçenek, oyuncuların belirli bir oyunda üç adede kadar karakter ölümünü geri almasına izin verir (bir hata yapıldığında yardımcı olabilir).

İlk oyunun büyüsü hakkında her zaman bir şeyler vardır. Oyun bir kez oynandığında, artık o etkiye sahip değildir. Başarılar ve koleksiyonlar daha sonra toplanabilir, ancak ilk kez oynanan bir oyun sonsuza kadar sürer.

Oyuncular “İyi” Olmak İsteyebilir

Bu, özellikle oynanabilir karakterlerin her biri için mümkün olan en iyi sonucu elde etmek isteyen oyuncular içindir. Oyun, bir polis memuru da dahil olmak üzere, hikaye boyunca kritik anlarda geri dönebilecek birkaç tekrar eden karakter içeriyor. Bazı karakterler de belirli anlarda oynanamayacak, ancak daha önce verilen kararları hatırlayacak ve buna göre tepki verecek.

Genel olarak “hoş” davranarak veya bir konuşma sırasında en nazik yanıtı seçerek, bu geri dönen karakterlerin veya oynamayan karakterlerin hikaye hızlandığında daha uyumlu ve hatta yardımcı olma şansı vardır.

The Quarry, 10 Haziran’da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamamızı denediniz mi?