Oyun GündemRehberThe Quarry

The Quarry: Tüm Karakter Nasıl Enfekte Edilir (Blood Pact)

The Quarry’s Blood Pact başarısı, tüm kamp danışmanlarının enfekte olmasını gerektiriyor, bu da bazı özel seçimler ve başarısız hızlı zaman olayları gerektiriyor.

The Quarry’nin bir takım başarıları var, bazıları tüm kamp danışmanlarının yaşamasını gerektiriyor ve diğerlerinin sadece bir hayatta kalana ihtiyacı var. Oyuncunun her kamp danışmanına kurt adam virüsü bulaştırmasını gerektiren Blood Pact adlı bir tane de var. Max, Laura ve Nick otomatik olarak enfekte olur, ancak Blood Pact başarısını elde etmek için Abigail, Emma, ​​Dylan, Jacob, Ryan ve Kaitlyn’i de enfekte etmek oyuncuya bağlı olacaktır.

The Quarry’nin enfekte olması gereken altı danışmanı, üçüncü ve dokuzuncu bölümler arasında enfekte olabilir. Bu başarıyı bir rehber olmadan elde etmek çok zordur, çünkü belirli hızlı zaman olaylarının başarısız olması ve bu karakterlerin ısırılmasına izin veren, ancak öldürülmeyen belirli kararlar alınması gerekir. Abigail’i enfekte etmek için en erken şans Üçüncü Bölümde.

Üçüncü Bölümde Abigail’i Enfekte Etmek

Abigail sadece Üçüncü Bölümde enfekte olabilir. Nick saldırıya uğradıktan sonra çeşitli seçenekleri vardır. Üç an, onun enfekte olmasıyla sonuçlanabilir. Birincisi, kurt adamdan ne kaçıyor ne de saklanıyor. Diğeri ise bir ağaca tırmanmaya çalışır ancak hızlı zaman olayında başarısız olur. Son olarak, nefesini tutamazsa ısırılır.

Abigail’in enfeksiyonu, hiçbir semptomu veya dönüşümü olmaması bakımından benzersizdir. Karakterler de bundan hiç bahsetmiyor. Hayranlar bunun bir devamlılık hatası olabileceğine inanıyor. Ancak, Abigail ısırılırsa, oyuncuların Blood Pact başarısını elde etmesini engellemez.

Dördüncü Veya Altıncı Bölümde Emma’yı Enfekte Etmek

Emma’nın Dördüncü Bölüm’deki kurt adam karşılaşması sırasında birkaç kez enfekte olma şansı vardır. Kapıya gelirken dolabı itemezse, kurt adam kolunu ısırarak ona bulaştırabilir. Merdiveni tırmanırken hızlı zaman etkinliğinde başarısız olursa, kurt adam bacağını ısırabilir.

Altıncı Bölümde ona bulaşması için son bir şans var. Avcılardan kaçarken havai fişek atmazsa kurt adam tarafından ısırılır. Bu, İkinci Bölümdeki havai fişekleri almayı atlamak veya Altıncı Bölümde onlarla etkileşime girmemek anlamına gelir.

Dylan’ı Beşinci Veya Sekizinci Bölümde Enfekte Etmek

Dylan’ın enfekte olması için ilk şans Beşinci Bölüm sırasında. Birinci Bölüm’de Kabin 10’un kapısı Abigail ve Emma tarafından kırılırsa, Dylan bir tele uzanırken elinden bir kurt adam tarafından ısırılır. Elini kesmeyin, enfeksiyon kapacaktır.

Dylan’ın enfekte olması için ikinci şans, Emma’nın başarıyla enfekte olup olmadığına bağlıdır. Eğer öyleyse, kurt adam Emma Sekizinci Bölümde Dylan’ı ısırır. Bu, yalnızca Kaitlyn, Emma saldırdığında onu vurmazsa olur. Dylan, Kaitlyn’i uzaklaştıracak ve ısırılacak.

Altıncı Bölümde Jacob’u Enfekte Etmek

Abigail gibi, oyuncular da Jacob’a bulaştırmak için sadece bir şansa sahipler. Altıncı Bölüm’dedir ve yalnızca başarısız bir hızlı zaman olayı ile yapılır. Kurt adamın Jacob’a yaptığı ilk saldırıdan kaçınılmamalıdır. Başarısız olursa, Jacob’ın boynu ısırılacak ve ona bulaşacak.

Jacob aynı sahnede birçok şekilde ölebileceğinden oyuncuların dikkatli olması gerekecek. Eğer kaçamazsa veya saklanamazsa ve avcılar tarafından kan verilmezse ölecektir. Kendini halat kapanından kurtaramazsa ölecektir. Ayı tuzağından kurtulmaya çalışır ve sonra başının başka bir ayı tuzağına girmesini engelleyemezse, o da ölecektir.

Dokuzuncu Bölümde Ryan’ı Enfekte Etmek

Ryan’a yalnızca Dokuzuncu Bölüm’de bulaşabilir, ancak bu kolaydır, hızlı bir olay başarısızlığından ziyade basit bir seçim gerektirir. Laura, Ryan’ın gece yaralarından kurtulmasına yardım etmek için kolunu ısırmayı teklif edecek. Enfekte olmak için teklifini kabul etmeli ve ısırırken geri çekilmemelidir.

Ayrıca Dokuzuncu Bölüm’de Ryan’ın ölmesinin üç yolu vardır. Bir şans verildiğinde Chris’i vurduğunuzdan emin olun ve Ryan Travis’le savaşmayı bırakırsa, Travis’i vurmayı başarın. Tabii ki, Laura tarafından ısırılmazsa kan kaybından ölecek.

Dokuzuncu Bölümde Kaitlyn’i Enfekte Etmek

Kaitlyn, Dokuzuncu Bölüm’ün hurdalık sahnesinde enfekte olabilir. Dylan’ın, yaklaşan kurt adam hakkında Kaitlyn’i uyarması gerekecek. Kaitlyn arabaya binecek ve Dylan onu kaldıracak. O zaman arabayı çarpmayı seçmelidir. Dylan, aracı kurt adamın üzerine bırakmak için hızlı bir zaman etkinliği alacak. Başarısız olursa, Kaitlyn ısırılacak.

Kaitlyn’in enfekte olmasının tek yolu bu. Bu yapıldıktan sonra, herkese Bölüm 10’dan bulaşmış olmalıdır.

The Quarry şimdi PC, PS4/PS5 ve Xbox One/ Series X/ Series S için çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir