Oyun GündemRehberThe QuarryTümü

The Quarry: Oyunda Yapmanız Gereken En Önemli 6 Seçim

Supermassive’s The Quarry, oyuncuları bazıları çok önemli olan zorlu seçimler yapmaya zorluyor.

Neredeyse bir film gibi hissettiren sinematik bir video oyunu deneyimi olan The Quarry, oyuncuların koltuklarının kenarında asılı kalmasını sağlayacak. Her seçimin önemli olduğu ve hikayelerin karakterlerinin kaderini belirleyeceği bir oyunda, oyuncuların başarıya ulaşmak için 15 yol (ana karar vermenin gerçekleştiği yer) ve yolun sonucunu belirleyecek küçük seçimler arasında gezinmesi gerekecek. The Quarry’deki en uygun sonu.

The Quarry, oyuncunun ilerlemesini birkaç dakikada bir koruyacak ve seçimleri çok önemli hale getirecek bir otomatik kaydetme özelliğine sahiptir. Her karar kelebek etkisini tetikleyecek ve oyuncular en çok hikayenin nasıl döndüğüne şaşıracaklar.

Tuzak Kapısını Açmayın

  1. bölümde ve klasik korku filmi tarzında Emma, ​​deneyimini vloglamaya, geceleri ormanda yürüyüş yapmaya ve macerasındaki ürkütücü sesleri vurgulamaya başlayacak O karakterdir. Bir ağaç evin üzerine tökezleyen oyuncuya, içeriyi arama veya üstündeki kapağı açma seçeneği verilecek.

Emma kapıyı açarsa, dönüşmüş bir Max ona saldıracak ve sonunda onu bir kurt adama dönüştürecektir. Emma’nın ölmesini sağlayarak, oyuncular onunla Jacob arasındaki dokunaklı yeniden birleşmeyi deneyimleyemeyecekler.

Kesmek ya da Kesmemek

bölümdeki olaylar sırasında Dylan ve Ryan, Kaitlyn’i tehlikeye karşı uyarma umuduyla bir radyo kulübesine girecekler. Ne yazık ki, yakınlarda gizlenen bir kurt adam dişlerini Dylan’ın eline geçirecek. Burada oyuncu, enfeksiyonun yayılmasını önlemek umuduyla Dylan’ın elini bir pompalı tüfekle vurma veya elektrikli testere ile kesme seçeneğine sahiptir. Hiçbir şey yapmama seçeneği de var.

Oyuncular kesinlikle motorlu testereyi seçmelidir, çünkü bu sadece her iki karakterin de hayatta kalmasına ve ilerlemesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda oyunda daha sonra bazı diyalog seçenekleri de açar.

Nick’le Karşılaştığında Abigail’in Kaderi

Gümüş Parçalar yolunun bir parçası olan bu karar, aşk tanrısına çarpmış Abi ve onun Nick ile olan ilişkisi etrafında dönüyor. Oyuncunun bu dinamiğe nasıl yaklaştığına bakılmaksızın, Nick sonunda 6. bölümde bilardo evinde ortaya çıkacak ve çok fazla enfekte olacak. Oyuncuların Abi’nin kaderini belirlediği yer burası.

Abi ateş edebilir veya ateş edemez. Silahını ateşlerse Nick karanlığa kaçacak ve Abi güvende kalacak. Ateş etmekten kaçınırsa, Nick ona doğru koşacağı ve hayatına son vereceği için The Quarry’nin en acımasız ölümlerinden birine maruz kalacak. Abi’nin hikayede daha sonra diğer karakterleri kurtarmanın anahtarı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, onu kaybetmek diğerlerini kaybetmek anlamına gelir.

Korku Evi

8. bölümde, Laura ve Ryan, bazı tünellerde gezinirken Hackett House’a gelecekler. Evin bir noktasında Bobby, Ryan’ı bıçaklayacak. İyi haber şu ki Ryan henüz ölmeyecek. Bıçak daha erken veya daha geç çekilebilir. Bıçak hala Ryan’ın elindeyse, bu daha sonra Ryan’ın iyiliğini geri vermesi ve Bobby’yi tekrar bıçaklaması için bir seçeneğin kilidini açacaktır. Bunu yapmak Bobby’yi savunmasız ve kardeşi Chris’le daha sonra savaşamaz hale getirecek ve Bobby’nin ölümüyle sonuçlanacaktır. Bıçaklanmaması durumunda Bobby bayılacak ama geceyi atlatacak.

Bir diğer önemli karar, Laura ve Ryan’ın bir kafeste kilitli olan dönüştürülmüş Nick ile karşılaşmasıdır. Laura daha sonra silahını Nick’e doğrultacak ve oyuncu ya Ryan’ın onu durdurmasına ya da ateş etmesine izin vermesine karar verecek. Laura Nick’i vurursa ölecek. Ancak, durdurulursa, Ryan, The Quarry’nin Jacob’ın kaçmasına izin verecek bulmacalarından birini çözmelidir. Yanlış kombinasyon Jacob’ın ölümüyle sonuçlanabilir.

Ormanda Bobby’yi Vurmak

  1. bölümde, Ryan, Laura, Bobby ve Nick hâlâ hayattalarsa, Ryan ve Laura, Nick’i ormanda taşırken Bobby ile karşılaşacaklar. Oyuncu Ryan’ın Bobby’ye ateş etmesini sağlarsa, insan kokusunu maskeleyebilen bir madde olan bir kurt adam şişesi düşürür. Oyuncular, daha sonra Beyaz Kurt’un gizemini çözmeye çalıştıklarında kullanışlı olacak olan, Ryan veya Laura’nın kendilerini kanla kaplama seçeneğine sahip olacaklar.

Bu kan şişesine sahip olmamak, büyük olasılıkla Laura ve Ryan’ın Silas’la karşılaşmaları sırasında ölümlerini garanti edecektir. Silas, üzerinde kurt adam kokusu olmayan herkesi öldürür.

Şırınga

Laura 7. bölümdeki olaylar sırasında iyileştiğinde, devam edebilir ve eşya ve teçhizat aramak için karakolda dolaşabilir. Buradaki kilit öğelerden biri, polis memuru Travis’in onu bayıltmak için kullandığı şırınga ve içindeki maddedir (önsözde).

Şırıngayı bulmak ve kullanmak önemlidir, çünkü hikayeyi ve birkaç karakterin sonuçlarını önemli ölçüde etkiler. Laura ve Travis arasındaki bir çatışma sırasında, Laura, Travis’i vurmak yerine şırıngayı bilinçsiz hale getirmek için kullanma seçeneğine sahip olacak. Bunu yaparak, Beyaz Kurt’un gizemini çözmek için farklılıklarını bir kenara bırakan iki karakter arasında daha sonra huzursuz bir barış ortaya çıkacaktır. Şırınga olmaması, Laura’nın Travis’e ateş edeceği anlamına gelir ve Travis’e ateş etmek, muhtemelen Laura’nın daha sonra kendi ellerinde ölümünü garanti edecek ve bu süreçte diğerlerini de mahvedecektir.

The Quarry PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir