Oyun GündemRehberThe QuarryTümü

The Quarry: Oyun Nasıl Geri Sarılır

The Quarry’deki Rewind mekaniği, oyunculara yapmış olabilecekleri bir hatayı düzeltme şansı verir ve bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Korku ve gerilim oyunlarının en iyi yanlarından biri, kimin hayatta kalacağının belirsizliğidir. Oyunda vampirler, ürkütücü bebekler, seri katiller veya başka bir klasik korku kinayesi olsun, her zaman korkacak bir şey ve ölmenin yeni bir yolu vardır. Oyuncuyu kararlarının sonuçlarıyla yüzleşmek The Quarry’nin mükemmel olduğu bir şey.

Hikayesinin acımasızlığına rağmen, The Quarry tamamen acımasız değil. The Quarry’yi eğlenceli ve gergin yapan şeyin büyük bir kısmı, görünüşte küçük kararların bile birinin ölümüne neden olabileceği bilgisi olsa da, oyun, oyuncunun Death Rewind adlı bazı hayatları kurtarmasına izin verecek benzersiz bir mekanik içeriyor.

Ölüm Geri Sarma Nedir?

The Quarry, dokuz kamp danışmanının ve yaz sonunda Hackett’s Quarry’de onları takip eden gizemli tehdidin hikayesidir. Keskin diyaloglar ve oyuncuların karakterlerin nasıl konuşacağına ve hareket edeceğine ve nihayetinde hangilerinin yaşayacağına karar vermesine izin veren bir dizi seçenekle muhteşem kadrosundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışan bir oyundur.

Özellikle, oyun, oyuncunun oyununu manuel olarak kaydetmesine izin vermek yerine, bir otomatik kaydetme özelliği kullanır. Bu nedenle, oyuncu çoğunlukla, iyi ya da kötü, kararlarının sonuçlarıyla yaşamak zorunda kalır.

Death Rewind, The Quarry’nin karakterlerinin aksi halde korkunç ve geri dönüşü olmayan ölümlerine verdiği benzersiz yanıttır. Hikaye boyunca karakterlere bağlanmamak çok zor ve sevilen bir karakter öldüğünde, oyuncu onları geri getirmek için elinden gelen her şeyi yapmak isteyecektir.

Death Rewind, oyuncunun zamanı geri almasına ve bir karakterin ölümüne yol açan kararı geri almasına izin verir. Oyuncu, Death Rewind’e yalnızca iki yoldan biriyle erişebilir. İlki, özelliği otomatik olarak etkinleştiren oyunun Deluxe Sürümünü satın almaktır. İkincisi, oyunu bir kez tamamlamaktır. Sonraki oyunlarda Death Rewind’in kilidi açılacak.

Nasıl Geri Sarılır

Oyuncu, yukarıda açıklanan iki yöntemden birini kullanarak Ölüm Geri Sarma’nın kilidini açtıysa, Seçenekler panelinin Erişilebilirlik bölümünde bu özelliği bulabilir ve etkinleştirebilir. Death Rewind etkinken bir karakter ölürse, oyun duraklar ve oyuncuya o karakterin hayatını kurtarmak için oyunu geri sarma seçeneği sunulur.

Death Rewind, The Quarry oyununda yalnızca üç kez kullanılabilir, bu nedenle sonsuz bir “hapisten ücretsiz çıkış” kartı değildir. Bazı hatalar geri alınabilir, ancak diğerlerine katlanmak zorunda kalacak.

Bazen gözden kaçan ancak önemli bir nokta, oyuncunun bir Hızlı Zaman Etkinliğinde başarısız olması nedeniyle karakterin ölmesi durumunda, oyuncunun tekrar denediğinde o QTE’yi başarıyla tamamlaması gerekeceğidir. Tekrar başarısız olurlarsa, Taş Ocağı karakteri tekrar ölecek ve Ölüm Geri Sarma’nın değerli bir kullanımını boşa harcayacaktır. Oyuncu, oyunun en değerli kaynağını yanlışlıkla israf etmemeleri için her zaman bu durumlara hazırlıklı girmelidir.

The Quarry, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve PC’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir