Oyun GündemRehberThe QuarryTümü

The Quarry: Bölüm 3 – Tüm Koleksiyon Yerleri (Tarot Kartları, İpuçları ve Kanıtlar)

The Quarry’nin 3. Bölümünde birçok riskli an ve korku var, ancak tüm seviye koleksiyonlarını bulmak soğukkanlılıklarını koruyan oyuncular için yeterince kolaydır.

Supermassive Games’in yayınlarının çoğu gibi, The Quarry de kahramanları tehlikeye atarak canavarca düşmanları tanıtıyor. Bu, The Quarry’de gizlenmiş tarot kartlarını, tarihi ipuçlarını ve diğer kanıt öğelerini gözden kaçırmayı kolaylaştırabilir, ancak bu kılavuz hepsinin net bir listesini sunar.

Bölüm 3, Doğruluk mu Cesaret mi oyunu ters gittiğinde başlar ve danışmanlar grubunu The Quarry’nin bilinmeyen tehlikesiyle karşı karşıya bırakırken ölümcül seçimlerden kaçınır. Bu gergin hikaye kombinasyonu, oyun düzenli olarak otomatik olarak kaydedildiği için hayati koleksiyon öğelerinin kaybolmasına neden olabilir, bu da tasarruf etmeyi imkansız hale getirir.

Abigail ile Ormanı Araştır

Bölüm 3’ün başlangıcında oyuncu için birçok eğlenceli diyalog seçeneği var, ancak kısa sürede kontrolden çıkıyor ve Abigail gruptan ayrılıyor. Bu, Jacob’ın takip ettiği bölümün ilk oynanabilir bölümünü oluşturur. Toplamda iki Tarot kartı, üç ipucu ve bir kanıt fırsatı var.

Oyuncu Abigail’in kontrolünü ele geçirdiğinde, çevredeki ormanları kısaca keşfedebilir. Daima ana yol boyunca dümdüz yürüyün; Sonunda, kamera değişecek ve ekranda 5 numaralı Tarot Kartı ortaya çıkacak, ancak çok fazla gezinmek otomatik olarak bazı hikaye ara sahnelerini tetikleyecektir. Oyunun sonuna ulaşana kadar bu bölümü tekrar deneme şansı olmadığından manuel yedekleme kaydetmeyi denemeniz önerilir.

Jacob Olarak Gölü/İskeleyi Keşfet

Abigail canavarlardan biriyle yüzleştikten sonra (ve Nick’in kaderini oyuncuya bıraktıktan sonra), oyun göl kenarında Jason ve Emma’ya geçer. 4 numaralı Tarot Kartı, Jacob’ı iskeleden aşağı yönlendirerek kontrolünü yeniden kazanır kazanmaz neredeyse anında yakalanabilir. Kamera açısı değiştiğinde, toplamak için komut düğmesine basın; fark etmek kolaydır.

İskeleden patikadan yukarıya doğru yürümeye devam edin ve ipucu 4’ü incelemek için korkuluk boyunca sola gidin: sudaki bir işaret. Tabelanın tam karşısında, bir masada oturan Freakshow Fire (İpucu #6) ile ilgili başka bir ipucu var. Bu bölümdeki son ipucu (İpucu #5) soldaki bazı masa ve sandalyelerin arkasında bulunabilir.

Ceset Kanıtı Nasıl Bulunur?

Kanıt #3’ün elde edilmesi ancak Jacob’ın Bölüm 1’deki rotator kolunu çıkarması durumunda mümkündür; Jacob bunun yerine yakıt hattını kırarsa, bu kanıt şansı görünmeyecektir. Jacob gölde yüzerken, rotator kolunu düşürmesine neden olan bir çığlık duyar.

Kanıtın ortaya çıkmasını tetiklemek için, seçim yapıldığında Jacob’un DALIŞMASI ve ardından rotator kolunu ÇEKmesi gerekir. Bu, kolay bir Hızlı Zaman olayına işaret edecek ve bundan sonra Jacob, yüzen cesedi keşfedecek. Bundan sonra, cesedi ÇEKEBİLİR veya DETANGLE yapabilir, ancak kanıtlar her iki şekilde de başarılı bir şekilde saklanmış olacaktır.

Bunların hepsi bu bölüm için koleksiyonlar, ancak bölümün geri kalanında pek çok olay örgüsü değiştiren seçenek var. Jacob, Abigail’i bulmak için kaçtıktan sonra, Bölüm 4 oyuncunun keşfetmesi için daha fazla koleksiyon ve seçenekle devam edecek.

The Quarry PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir