Oyun GündemRehberThe QuarryTümü

The Quarry: Bölüm 1 – Tüm Koleksiyon Yerleri (Tarot Kartları, İpuçları ve Kanıtlar)

Bölüm 1’deki tüm koleksiyonları bulmak isteyen The Quarry oyuncuları, yardım için bu kılavuza bakabilir.

Supermassive’in 2015’te çıkan Şafağa Kadar, oyuncuları kararlarının yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebileceği karanlık ve heyecan verici bir dünyayla tanıştırdı. Manevi devamı olan The Quarry’de, hayatları oyuncunun verdiği her kararın ipine bağlı olan daha büyük bir karakter kadrosu ile bahisler daha da yükseldi.

Oyunun Önsözünün gaddarca açılmasıyla birlikte The Quarry, dikkatini oyunun geri kalanının Bölüm 1’deki çekirdek kadrosuna çeviriyor. Buradaki odak noktasının çoğu, kamp danışmanlarının kişiliklerini geliştirmek, ve gelecek korkunç olaylara zemin hazırlamak, ancak bu, burada bulunacak hiçbir şey olmadığı anlamına gelmez. Gerçekten de, oyunun tüm gizemlerini çözmek ve ilmini anlamak isteyen oyuncular, izini sürmek için çeşitli ipuçlarına ve diğer koleksiyonlara sahiptir.

Toplanabilir #1 – Avcılık Uyarısı İpucu

Hackett’s Quarry’deki çoğu danışmanın aksine, Jacob’ın yazın bu kadar çabuk bitmesine hiç niyeti yok. Emma sevgisine karşılık vermedi ve bir yıl boyunca ayrılmadan önce kalbini kazanmak için bir şans daha istiyor. Jacob, Kaitlyn ile bir konuşma yapar ve ardından oyuncu onu kontrol altına alır ve keşfetme şansı bulur.

Ahşap çitin arkasında, yeşil arabanın önünde, oyuncu birinci bölümdeki ilk ipucunu, Avlanma Bildirimini bulacaktır.

Toplanabilir #2 – Kamp Plaketi İpucu

Merdivenlerden yukarı çıkan oyuncu, ana kapının solundaki duvarda ikinci ipucu olan Kamp Plaketini bulacak. En azından burada Jacob’ın kötü kararlar verme şansı olmayacak.

Toplanabilir #3 – Temperance Tarot Kartı

Temperance Tarot kartını almak için oyuncunun ana kapının solundaki kabinin etrafındaki sundurmayı takip etmesi gerekir. Oyuncu, sol taraftaki son pencereyi kullanarak kabine girebilir. İçeri girdikten sonra odayı geçin ve kantinaya girin. Oradan sağa dönün ve mutfağa girin. Temperance Tarot kartı tam içeride.

Oyuncu, Jacob’ı kontrol etmekten Abigail’i kontrol etmeye geçmeden önce, onlara hangi araba parçasının sabote edileceği konusunda bir seçenek verilecek. Bölüm 3’te başka bir kanıt bulmak için gerekli olduğundan, rotor kolunu çıkarmayı seçmek önemlidir.

Toplanabilir #4 – Gazete Manşeti Hurda İpucu

Jacob arabayı sabote ettikten sonra kontrol Abigail’e geçer. Yazın son boş anlarını, Emma’nın onu bulduğu kabinlerden birinin basamaklarında takılarak geçiriyor. Bir sonraki kanıt parçasını elde etmek için, oyuncunun Kabin 10’a erişim kazanarak İçeri Girme seçeneğini seçmesi gerekir.

İlk yatak sırasının arkasında, kabinin sol tarafında, oyuncu bir sonraki ipucunu, Gazete Manşeti Hurdasını bulacak.

Toplanabilir #5 – Kamp Şarkısı Kaydı İpucu

Kabin 10’dan dışarı çıkıp avluya girerken, bir sonraki ipucu sağ tarafta. Kabin 8’e çıkan merdivenlere yaslanan oyuncu, Kamp Şarkı Kaydı’nı bulacak.

Toplanabilir #6 – Bilgi İşareti İpucu

Buradan oyuncu dönmelidir. Avlunun ortasında, oyuncunun inceleyebileceği, Bölüm 1’in son ipucunu güvence altına alan ve oyuncuyu The Quarry’nin finaline çok daha yakınlaştıran Bilgi Tabelası bulunur.

Toplanabilir #7 – Boş Şişe Kanıtı

Bölüm 1’deki yedinci ve son koleksiyon, Boş Şişe Kanıtı’dır. Bilgi Tabelasından çok uzakta değildir, bu nedenle bulunması kolaydır.

Boş Şişeyi bulmak için büyük ağaca yaklaşın ve yerdeki parlayan noktanın yanında dururken onunla etkileşime geçin. Kanıt bulunduktan sonra, oyuncu, The Quarry’nin şakasının tadını çıkararak ve Bölüm 1’in geri kalanı için ilişkiler geliştirerek hikayeye konsantre olmakta özgürdür.

The Quarry PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir