Oyun Gündem

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 Ertelendi!

Nintendo Switch oyununun daha önce 2022’de gelmesi planlanıyordu.

Zelda serisinin yapımcısı Eiji Aonuma, Salı günü yayınlanan ve aşağıdan izleyebileceğiniz bir video güncellemesinde, “Bu oyun için 2022 çıkışını hedeflediğimizi daha önce açıklamıştık” dedi.

“Ancak, geliştirme süremizi biraz uzatmaya ve yayını 2023 baharına değiştirmeye karar verdik. Bu yıl bir sürüm çıkmasını dört gözle bekleyenleriniz için özür dileriz.

“Daha önce duyurulduğu gibi,” diye devam etti Aonuma, “bu devam oyunundaki macera, önceki oyunda olduğu gibi sadece yerde değil, aynı zamanda yukarıdaki gökyüzünde de gerçekleşecek.

“Ancak, genişletilmiş dünya bunun ötesine geçiyor ve yeni karşılaşmalar ve yeni oyun öğeleri de dahil olmak üzere keyfini çıkarabileceğiniz çok daha çeşitli özellikler olacak.

“Bu oyunun deneyimini özel kılmak için tüm geliştirme ekibi bu oyun üzerinde özenle çalışmaya devam ediyor, bu yüzden lütfen bir süre daha bekleyin.”

Nintendo, Breath of the Wild 2’yi Haziran 2019’da Link ve Zelda’yı birlikte içeren bir fragmanla duyurdu.

Haziran 2021’de, anlamlı bir güncelleme yapılmayan iki yılın ardından, platform sahibi yeni bir Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 fragmanı yayınladı ve oyunu 2022’de piyasaya sürme planlarını doğruladı.

Bir Nintendo sözcüsü ayrıca, şirketin şu anda The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel olarak anılan oyunun uygun başlığını açıklamamayı tercih ettiğini, çünkü bunun arsa hakkında ipuçları içerdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?