Oyun GündemPCPlay StationXBOX

The Elder Scrolls 6 İlk Bakış

Elder Scrolls 6, şüphesiz zamanımızın en çok beklenen video oyunlarından biri. 2011’de The Elder Scrolls 5: Skyrim oyun dünyasında fırtınalar estirdi, popülaritesi on yıl sonra bile hala var.

Ne yazık ki Bethesda, The Elder Scrolls 6 konusunda ağzı sıkı. Oyuncuları tatmin etmek için henüz yeterli bilgi yayınlanmadı.

The Elder Scrolls 6 Çıkış Tarihi

The Elder Scrolls 6 söz konusu olduğunda bu gerçekten milyon dolarlık bir soru. Ne yazık ki, oyun ile ilgili somut bilgiye ulaşmak zor. Çıkış tarihi söz konusu olduğunda oyuncuların takip etmesi gereken bazı başlıklar var. Bethesda, The Elder Scrolls 6’nın Starfield lansmanından sonra piyasaya sürülmeyeceğini belirtmişti.

The Elder Scrolls 6 Fragmanı

Teaser fragmanları, adından da anlaşılacağı gibi, izleyicilere tüm hikayeyi önceden vermez. Amaçları, gerçek detaylar ortaya çıkmaya başlamadan önce heyecan ve beklenti yaratmaktır. The Elder Scrolls 6 için teaserın ortalığı karıştırdığını söylemek yetersiz kalır . Şu anda, YouTube’daki video 14 milyon görüntülemiş durumda.

Elder Scrolls 6’nın Hikayesi Nerede Olacak?

Fragmanda görünen manzara görünümü pek bir şey sunmuyor. Oldukça çorak, arka planda birkaç sıradağ görülüyor. Bir okyanus sağda uzanıyor. Çerçevenin soluna doğru küçük kalıntılar topluluğu bulunmakta. Arazinin kendisi bir dereceye kadar bitki örtüsü ile engebelidir.

The Elder Scrolls 6 Oynanış Dinamikleri

Elder Scrolls oyununda tesviye edilebilecek göze batan bir eleştiri varsa, o da savaştır.

Bu durum oldukça ilginç bir soruyu akla getiriyor. The Elder Scrolls 6 savaşı nasıl ele alacak? Aynısının devamı mı olacak? Ya da belki daha karmaşık bir şey uygulanacak. Şimdi, Bethesda’nın savaşa bir Dark Souls seviyesi karmaşıklığı varsaymak biraz zor. Erişilebilirlik, aşırıya kaçmadan da korunabilir. Gerçek oynanış görüntüleri yayınlanana kadar Bethesda’nın hangi yöne eğildiğini söylemek imkansız tabiki.

Microsoft’un Bethesda Softworks ana şirketi ZeniMax Media’yı satın aldığınını biliyoruz. Microsoft, daha fazla oyun stüdyosu satın alarak, belirli oyunları kendi markalarına özel hale getirme niyetinde olduğunu açıkça belirtti. Elbette tüm bunlar Sony ile rekabet etmek adına yapılıyor. Böylece The Elder Scrolls 6 söz konusu olduğunda karışıma yeni bir soru atılmış oldu. Oyun Xbox Serisi X ve PC’ye özel mi olacak?

Bu sorular hala bir cevap bulmuş değil, ilerleyen zamanlarda yeni haberler ve dedikodular çıktığında sizlerle paylaşacağız.

Gameolog Yazar Ekibi

Kurucu üyelerden oluşan yazar topluluğuyuz. Bütün oyun severlere doğru haberler iletmeyi amaçlıyoruz... Oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip eden ekibimiz, bu sektöre ait son gelişmeleri haber içeriklerini yamaları ve modları size aktarıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu