HaberlerOyun Gündem

The Callisto Protocol’e Gelen Yeni Güncelleme Tüm Platformlarda Çok Önemli Düzeltmeler Yapıyor

The Callisto Protocol yeni bir güncellemenin çıktığını resmen duyurdu. Güncelleme 1.08, The Callisto Protocol’ün çıkışında yaşanan sayısız sorundan bazılarını hafifletecek pek çok düzeltme getiriyor.

The Callisto Protocol, beğenilen Dead Space korku oyunlarının yaratılmasına yardımcı olan Glen Schofield tarafından yönetilen yeni bir hayatta kalma korku oyunudur. Piyasaya sürüldüğünde, The Callisto Protocol oynayan oyuncular özellikle performansla ilgili çeşitli sorunlar yaşadı. Birçok oyuncu kare hızlarında takılmalar, siyah ekranlar ve hatta oyunun çöktüğünü bildirerek bazı oyuncuların oyunu oynanamaz ilan etmesine neden oldu. The Callisto Protocol’ün ne kadar merakla beklendiği göz önüne alındığında, bu sorunlar birçok kişi için hayal kırıklığı oldu. Nihayetinde, yönetmen bunu bir ” büro hatasına” bağladı ve sorunları mümkün olan en kısa sürede çözme sözü verdi.

The Callisto Protocol için yayınlanan son güncelleme oyunun resmi Twitter hesabından duyuruldu. Tweet’te oyuncuların “savaş iyileştirmeleri, performans ve kararlılık düzeltmeleri, yerelleştirme seçenekleri ve genel olarak oyun kalitesinde değişiklikler” beklemesi gerektiği belirtildi. The Callisto Protocol henüz ayrıntılı değişiklikler içeren somut bir yama notu yayınlamadı, ancak oyuncular belirtilen alanlarda iyileştirmeler gördüklerini bildiriyor. Bununla birlikte, resmi Twitter hesabı tarafından onaylanan belirli düzeltmelerden birisi, PS4 kupalarının artık PSN üzerinden senkronize edilecek olmasıdır.

Geliştirici Striking Distance Studios’tan böylesine hızlı bir yanıt görmek harika. Bu, korku oyunu hayranları için çok beklenen bir oyundu ve oyunu oynanamaz hale getirecek kadar çok sorunla karşılaşmak şüphesiz pek çok kişi için büyük bir hayal kırıklığıdır. Callisto Protocol ekibi, oyuncuların oyunun tadını çıkaramamasına neden olan sorunları gideren yamaları hızlı bir şekilde yayınlamaya devam ederse, itibarın yeniden kazanılması ve Callisto Protocol’ün Steam’de aldığı olumsuz kullanıcı yorumlarının bir kısmının değiştirilmesi için uzun bir yol kat edilebilir.

Kuşkusuz, büyük oyunların bir dizi hata ve performans sorunuyla piyasaya sürülmesi son zamanlarda nadir görülen bir durum değil. Yine de The Callisto Protocol’ün lansman sorunlarını bir büro hatasına bağlamak bir tür kaçış bahanesi gibi görünüyor. Bununla birlikte, sorunların hızlı bir şekilde kabul edilmesi ve oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için düzeltmelerin yapılması konusundaki kararlılık, hayranların oyun hakkındaki fikirlerini değiştirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Kaynak
GameRant

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir