Oyun Gündem

The Callisto Protocol Ray Tracing, DLSS ve FSR Teknolojilerini Barındıracak

The Callisto Protocol destekleyeceği ışın izleme DLSS ve FSR hakkında yeni ayrıntılar açıklandı. Yapılan röportaja göre, oyun gölgeler ve ışın izlemeli yansımalar içerecek. IGN ile yapılan röportajda, Striking Distance Studios CTO’su Mark James, oyunun ışın izlemeli hibrit gölgelere sahip olacağını açıkladı. Başka bir deyişle, Striking Distance Studios, belirli alanlardaki gölgeleri iyileştirmek için ışın izlemeyi kullanacak. Ardından Techradar ile yaptığı başka bir röportajda James, oyunun ışın izlemeli yansımalara sahip olacağını belirtti. Aslında geliştirme ekibi, karakterlerin gözbebekleri için bile ışın izlemeli yansımalar kullanacak.

Böylece oyunun PC’de hem Işın İzleme Gölgeleri hem de Işın İzleme Yansımaları içereceğini varsayabiliriz. Oyun aynı zamanda, AMD FSR 2.0 ve NVIDIA DLSS gibi AI ölçeklendirme tekniklerini de destekleyecek.

The Callisto Protocol Unreal Engine 5’i değil Unreal Engine 4’ü kullanacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir