Oyun Gündem

Stranger Things VR Oyununun Detayları Açıklandı

Yaklaşan Stranger Things VR oyunu hakkında, diziden oynanabilir karakterler de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı yayınlandı.

Stranger Things VR, Stranger Things Day 2022 sayesinde yeni bir teaser ile tanıtıldı ve 2023 Kışında yolda olması da dahil olmak üzere başlık hakkında bazı ek ayrıntıları ortaya çıkardı. Stranger Things’teki pek çok karakterin geek kültürüne ne kadar derinlemesine gömülü olduğu, Dungeons & Dragons oynadığı ve pek çok fantezi ve bilimkurgu medyasında çok bilgili olduğu düşünüldüğünde, dizinin video oyunlarına geçmesi mantıklı. Şimdiden, başka bir VR oyunu da dahil olmak üzere çok sayıda Stranger Things video oyunu yapıldı.

Ayrıca 2019’da dizinin üçüncü sezonuna denk gelen Stranger Things 3: The Game adlı retro beat-em-up tarzı bir oyun da piyasaya sürüldü. 2021’de Stranger Things: Puzzle Tales piyasaya sürüldü ve hayranlara biraz daha anlatı odaklı bir bulmaca deneyimi yaşattı. Diziye bağlı oyunların yayınlanmasının yanı sıra, Stranger Things karakterleri crossover etkinliklerinin bir parçası olarak diğer oyunlarda da yer aldı. Örneğin Steve ve Nancy, Dead by Daylight’ta hayatta kalanlar olarak oynanabilir hale getirildi.

Şimdi Stranger Things VR, oyunculara Vecna rolünü üstlenme şansı verdiği için TV şovuna dayanan diğer oyunların çoğundan farklı bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. Vecna’nın Stranger Things’in dördüncü sezonunun ana karakteri olduğu düşünüldüğünde bu ilk başta garip bir konsept gibi görünebilir. Ancak, geliştirici Tender Claws’tan gelen bu oyun, Vecna’nın geçmişine daha derinlemesine dalacak ve Upside Down’da nasıl hayatta kaldığını gösterecek gibi görünüyor.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir