Oyun Gündem

Steam Masaüstü Big Picture Modu Güncellemesi Steam Deck’e Daha Çok Benzeyecek

Steam, TV odaklı kullanıcı arayüzünü Steam Deck’in popüler tasarımıyla güncelleyen Big Picture Modu için bir beta sürümü yayınladı.

Steam, Big Picture modunun kullanıcı arayüzünü Steam Deck’inkini yansıtacak şekilde güncelliyor. Daha önce söz verildiği gibi Valve, TV odaklı Big Picture platformunun kullanıcı arayüzünde değişiklikler yapıyor. Big Picture, Steam’in bir oyun kumandasıyla kontrol edilen ve kullanıcının televizyonu aracılığıyla konsol olarak çalışan bir PC ile kullanılması amaçlanan platformudur. Big Picture kullanıcı arayüzü PC’de kullanım için ileri bir adımdı, ancak Steam Deck, Valve’ın önceki çabasını Big Picture’ı daha iyi hale getirecek şekilde yineledi.

Steam Deck elbette Valve’ın nispeten yeni el bilgisayarı cihazı. Ancak Steam Deck, PC oyunlarını sadece yedi inç büyüklüğündeki bir ekranda çalıştırmak üzere tasarlanmış olsa da, önemli olan, Big Picture’ın bir oyun kumandasıyla kullanılmasından farklı olarak, Joystick ile kullanılmak üzere tasarlanmış olmasıdır. Bu bakımdan Steam Deck’in kullanıcı arayüzü, Valve’ın deneyimi üzerine inşa edilen Big Picture’ın bir evrimidir. Steam Deck, TV’lere bile takılabilecek şekilde tasarlandığından, kendi başına uygun bir Big Picture alternatifi haline geliyor.

Steam Deck’in kullanıcı arayüzünü beğendiğinizi duyduk, bu nedenle @Steam
Masaüstündeki Büyük Resmi uygun şekilde güncelliyoruz. Şimdi Steam İstemcisi Beta’da (masaüstünde) ve test ve müşteri geri bildirimi için hazır!

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir