Oyun Gündem

Starfield Rekor Kırdı!

Microsoft‘un gözbebeği; Fallout, Elder Scroll’s gibi serilerin yaratıcısı ünlü geliştirici Bethesda‘nın yeni Aksiyon RPG oyunu Starfield, Bethesda tarihinin en büyük rekorlarından birisini kırdı.

6 Eylül’de çıkışını gerçekleştiren Starfield, Xbox Series S / X ve PC‘de çıkışını gerçekleştirdi. Creation Engine 2 ile hem grafiksel olarak, hem hikaye çeşitliliği olarak oyuncuları tatmin etti. Bethesda oyunlarının en büyük özelliği; her oyuncunun farklı farklı hikayeler ve maceralarla karşılaşıp bunun üzerine konuşulabilmesi. Özellikle Reddit gruplarında kullanıcıların paylaştığı çok farklı ve ilginç maceralarla karşılaşabilirsiniz.

Starfield 6 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

Oynadıkça şaşırdığınız, farklı farklı maceralarla karşılaştığınız Starfield‘ı oyuncularda boş geçmedi. Bethesda; tarihinin en büyük rekorlarından birisini kırdığını açıklayarak, Twitter hesabında Starfield oyununun çok kısa bir sürede 6 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu.

Çok kısa sürede 6 milyon oyuncunun oynadığı Starfield, Bethesda‘ya dudak uçaklatacak seviyede bir para kazandırdı. Şimdilik Bethesda‘nın Starfield‘dan kazandığı paranın 500 milyon (500.000.000) dolara yaklaştığı tahmin ediliyor.

6 milyon oyuncunun övgülerini alan Starfield‘ı sizde sitemizde bulunan Türkçe Yama ile oynayabilirsiniz.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir