Oyun Gündem

Starfield Oyuncuları ‘Dünya’ya Ne Olduğunu’ Öğrenecek ve Bir Mars Kolonisini Ziyaret Edecek

Bethesda’nın baş görev tasarımcısı Will Shen yakın zamanda verdiği bir röportajda Starfield’da oyuncuların büyük sırları ortaya çıkarmak için Dünya gezegenini ziyaret edeceğini açıkladı.

Yakın tarihli bir rapora göre, Starfield oyuncuları Dünya’ya ne olduğunun gizemini çözebilecek ve bir Mars kolonisini ziyaret edebilecekler. Bethesda’nın yakında çıkacak Starfield aksiyon rol yapma video oyunu 2023’ün en merakla beklenen oyunlarından biri. Oyun benzersiz ve orijinal bir bilim kurgu evreninde geçiyor ve epik bir macera vaat ediyor. Oyuncular geniş ve tehlikeli gezegenleri keşfedebilecek, garip ve güçlü düşmanlarla karşılaşabilecek ve Starfield’ın sırlarını ortaya çıkarabilecekler.

Starfield şu anda Fallout 76 üzerinde çalışanın iki katı büyüklüğünde bir ekip tarafından geliştiriliyor. Şimdiye kadar hayranlar, 2023’te çıktığında oyunun nasıl olmasını bekleyebileceklerine dair genel bir fikir veren bazı oynanış görüntüleri de dahil olmak üzere yeterli miktarda teaser ve görüntü gördü. Ancak Bethesda, oyunun çıkışından önce hayranların heyecanını ve ilgisini canlı tutmak için sürekli olarak oyunla ilgili yeni ayrıntılar ve bilgiler paylaşıyor.

Starfield, insanların Dünya gezegenini terk ettiği ve artık yaşanabilir olmadığı bir zamanda geçiyor. Bethesda’nın baş görev tasarımcısı Will Shen’in Constellation Questions adlı yeni videosu, Starfield oynarken oyuncuların birkaç eserin tarihini keşfetmek için Dünya gezegenine bir göreve gönderileceğini söyledi. Orada kaldıkları süre boyunca, topraklara ne olduğunu ve neden terk etmek zorunda kaldıklarını keşfedebilecekler

Shen ayrıca oyuncuların Mars’ı ziyaret edeceklerini ve Cydonia adlı antik bir yerleşime rastlayacaklarını açıkladı. Cydonia insanoğlunun uzay araştırmalarının ilk günlerinde inşa edilmiştir. Şehirde kendi sorunları olan insanlar yaşıyor ve oyuncular onlarla etkileşime girebilecek. Shen ayrıca, Skyrim’in Radiant Quest’leri gibi Starfield’ın da prosedürel olarak oluşturulan görevlere sahip olacağını, ancak sistemin 2011’den bu yana güncellendiğini ve önemli ölçüde geliştirildiğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir