Oyun Gündem

STALKER Fan Remaster Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir süredir geliştirme aşamasında olan STALKER Shadow of Chernobyl’in hayran yapımı remaster’ı Aralık ayı sonunda satışa sunulacak.

Orijinal STALKER: Shadow of Chernobyl oyununun uzun zamandır beklenen hayran yapımı remaster’ının nihayet bir çıkış tarihi var. STALKER video oyunu serisinin birçok hayranı sabırla proje hakkında haber bekliyordu ve şimdi nihayet dört gözle bekleyecekleri bir şeyleri var.

STALKER serisi son birkaç yıldır çoğunlukla aktif değildi ve STALKER 2 ile ilgili haberler sadece ara sıra ortaya çıkıyordu. Son zamanlarda, Ukraynalı oyun geliştiricisi GSC Game World tarafından STALKER 2’nin geliştirilmesi, devam eden Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle oyunu ertelemek zorunda kaldığında önemli bir darbe aldı. Bununla birlikte, bazı kendini adamış hayranlar umutlarını yitirmedi ve resmi devam oyununu beklerken STALKER ile ilgili yeni içerikler oluşturmanın yollarını buldular.

“Andrey0007” tarafından hazırlanan STALKER Shadow of Chernobyl’in resmi olmayan remaster sürümü 25 Aralık 2022’de yayınlanacak. Gelecek sürümün, aslında X-Ray Engine’in geliştirilmiş bir versiyonu olan OGSR Engine kullanılarak geliştirildiği açıklandı. Raporlara göre, STALKER’ın yeniden düzenlenmiş versiyonu yüksek kaliteli grafikler, dokular, efektler ve gölgeler içerecek. Ayrıca, oyunda yeni sesler, diyaloglar ve daha iyi NPC’lerin de yer alacağı söyleniyor.

Orijinal STALKER oyunu, benzersiz ve sürükleyici bir oyun deneyimi yaratmak için korku ve bilim kurgu unsurlarını birleştiren çığır açan bir birinci şahıs nişancı oyunuydu. Oyunun atmosferik ortamı ve ürkütücü müzikleri hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından özellikle övülmüştü. Oyunun yeniden düzenlenmiş versiyonu ile pek çok hayran, geliştiricinin orijinal oyunu rahatsız eden bazı sorunları ele alabileceğini ve aynı zamanda oyunun zaten etkileyici olan görsellerini geliştirebileceğini umuyor. STALKER’ın yaklaşan remaster sürümünün hayranların ve oyuncuların beklentilerini karşılayacağını, hatta aşacağını umuyoruz.

Bir Yorum

  1. Oynanışın ve grafiklerin eski olmasından dolayı uzak durduğum bir oyundu. Umarım iyi bir remaster olur. Atmosfer olarak ilgi duyduğum bir oyun serisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir