Oyun Gündem

Square Enix Final Fantasy 16 İçin Etkileyici Bir Tanıtım Videosu Yayınladı

Square Enix, yakında çıkacak olan aksiyon JRPG Final Fantasy XVI için oldukça benzersiz animasyonlardan oluşan yeni bir tanıtım videosu yayınladı. Yeni videoda Valistea halkının çektiği acılara ve Clive’ın çabalarına yer veriliyor.

Final Fantasy XVI, öncekilerden daha aksiyon dolu olacak ve hatta Devil May Cry V’in tasarımcısı tarafından tasarlandı. Oyun boyunca oyuncular, ana karakter Clive’ı kontrol edecek ve çeşitli Hükümdarlarla karşı karşıya gelecekler.

Clive, Rosaria’nın İlk Koruyucu’sudur ve Phoenix Dominatrix olan küçük kardeşi Joshua’yı korumaya yemin etmiştir. Belli bir trajediden sonra Clive, Dark Aikon Ifrit’ten intikam almaya yemin eder.

Yapımcı Naoki Yoshida, bu oyunu ilk Final Fantasy ile aynı şekilde tanımlıyor: “epik bir sinema filminde başrol oynamak”. Oyunun aksiyona ve daha klasik bir fantezi ortamına odaklanmasının nedeni “mümkün olduğunca geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmek”. Ayrıca, aksiyon oyunlarına fazla hakim olmayan oyuncular için “kapsamlı bir destek sistemi” oluşturulacağı belirtiliyor.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir