Oyun Gündem

Splinter Cell Remake Kimseyi Öldürmeden Bitirilebilir

Ubisoft, Splinter Cell Remake’in çatışmadan kaçınmak için çok çeşitli yollara sahip olduğunu ve isteğe bağlı olarak öldürmeden oynamaya izin verdiğini açıklıyor.

Yaklaşan Splinter Cell Remake üzerinde çalışan bir Ubisoft geliştiricisi, oyuncunun nasıl oynayacağına karar vermesi durumunda, gerekli öldürme hedefleri olmadan tam bir pasifist şekilde oynayacabileceğini açıkladı. Orijinal Splinter Cell’in uzun zamandır beklenen yeniden yapımı, serinin köklerinden ilham almayı amaçlıyor, ancak geliştiriciler bazı durumlarda gerekli değişiklikleri yapmaktan çekinmiyor gibi görünüyor.

Son Splinter Cell oyunu olan Blacklist’in piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse on yıl geçmişken, serinin hayranları savaştan ziyade gizliliğe daha fazla ağırlık verecek yeni bir giriş için sabırsızlanıyordu. Conviction’a kadar SC oyunları, oyuncuları serinin özünü oluşturan gizlilik oyununa etkili bir şekilde zorlayan oldukça cezalandırıcı savaş sistemlerine sahipti.

Şimdiye kadar her şey Ubisoft’un Splinter Cell’in yeniden yapımı için doğru seçimler yaptığını gösteriyor. Kıdemli Oyun Tasarımcısı Andy Schmoll ile yapılan son yıldönümü röportajına göre, düşmanları öldürmek tamamen isteğe bağlı olacak ve geliştiriciler oyuncuya bu durumların bazılarını hafifletmek için birkaç fırsat daha vermek istiyor. Schmoll ayrıca stüdyonun “orijinalinde çok özel olan” an be an gizlilik aksiyonunu geliştirmek istediğini de açıkladı. Oyun üzerinde çalışan kreatif direktör Chris Auty de röportaja katıldı ve yeniden yapımın geliştirilmiş esnekliğinin orijinal sürümde mevcut olandan daha çeşitli araçlar ve hareket yetenekleri sunarak gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir