Oyun Gündem

Söylenti: Capcom VR Resident Evil Village’ı PC’de Yayınlayabilir

Steam’de Resident Evil Village’a yapılan son güncellemeler, Capcom’un oyunun VR versiyonunu PC’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

Capcom, bir dizi gizli dosya değişikliğine göre Resident Evil Village’ın VR versiyonunu PC için yayınlamaya çalışıyor olabilir. Şu anda Capcom’un Resident Evil oyunları yalnızca PlayStation konsollarında resmi VR desteği alıyor ve Resident Evil 7 hala PSVR’a özel ve oyunun bu versiyonunu başka bir platformda deneyimlemenin bir yolu yok.

Resident Evil Village ve öncülleri için resmi olmayan VR modları mevcut olsa da, resmi PlayStation yapıları sağlam ve güvenilirdir ve oyunculara mümkün olan en iyi VR oyun deneyimini sunar. Topluluk, Capcom’un VR uygulamalarını daha geniş bir platform ve cihaz yelpazesinde desteklemesi için uzun süredir çağrıda bulunuyor, ancak bu konuda herhangi bir şekilde, şekil veya biçimde bir şey olduğuna dair bir haber yok.

Reddit kullanıcısı LitheBeep, Resident Evil Village’ın yeni DLC sürümünün bir parçası olarak değiştirilen güncellenmiş oyun dosyalarını araştırdı ve Capcom’un bunlardan bazılarına VR ile ilgili bir dizi ilginç referans eklediğini keşfetti. LitheBeep, OpenVR ve SteamVR’ın yanı sıra, hiçbiri varsayılan olarak Village’ın PSVR sürümüyle doğrudan arayüz oluşturamayan daha popüler VR başlıklarından birkaçını ortaya çıkaran kod dizeleri keşfetti. Dahası, SteamDB Capcom’un oyuna “VR” etiketini çok yakın bir zamanda eklediğini gösteriyor.

Resident Evil Village PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcut.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir