Oyun Gündem

Söylenti: Ağustos 2022 PS Plus Oyunu

Bir çevrimiçi kullanıcı, Ağustos 2022’deki PS Plus Extra oyunlarından birinin ne olduğuna dair potansiyel olarak kanıtlar keşfeder ve bu, ilk günkü sürüm olacaktır.

Hiç şüphe yok ki Haziran, PS Plus için yoğun bir ay. Ps Plus Ekstra ve Premium Özellikleri lansmanına sadece birkaç gün kaldı ve Haziran 2022 için ücretsiz PS Plus oyunları da açıklandı. Bunlar, çalışma şekillerini çok iyi değiştirebilecek olan Essential Özelliğine piyasaya sürülmesinden önce hayranların alacağı son oyunlardır.

Örneğin, Sony’nin PS Plus Essential’ı açıklaması, hayranların her ay üç değil iki oyun alacağını belirtiyor. Aynı zamanda, çıkış ve çıkış zamanlamaları aynı kalacak, ancak ayın ortalarında yeni PS Plus Extra ve Premium oyunlar da duyurulacak. Bu, muhtemelen tüm katmanlar arasındaki sohbeti devam ettirecek ve mevcut bir söylenti, yakın zamanda ortaya çıkan Rollerdrome’un Ağustos ayı için PS Plus Extra oyunlarından biri olacağını öne sürüyor.

Bu söylenti, Reddit gibi diğer sosyal medya sitelerine yayılmadan önce “Modiz” kullanıcısı tarafından ResetEra’da başladı. Hal böyle olunca taraftarlar bunu sağlıklı bir şekilde almalı ama Modiz’in analizi mantıklı. Hayranların bildiği gibi, aylık PS Plus ücretsiz oyunları her ayın ilk Salı günü çıkıyor. PS Plus Extra’nın ay ortasında açıklanması muhtemelen belirli bir zamanda gerçekleşecek ve söz konusu oyunların piyasaya sürülmesi muhtemelen belirli bir günde gerçekleşecek.

Modiz’e göre Rollerdrome’un PS Plus Extra PS4 ve PS5 oyunları listesine eklenmesini destekleyen şey aslında Stray. Oyuncuların bir kedi rolünü üstlendiği oyun, yakın zamanda Temmuz ayında PS Plus serisi için birinci gün oyunu olarak onaylandı ve Stray, Temmuz ayının üçüncü Salı günü (19 Temmuz) saat 11:00’de başlıyor. Bu dikkat çekicidir, çünkü PlayStation Store bir oyunun ne zaman başladığını gösterir ve genellikle bir tür gece yarısı lansmanıdır. Ancak Stray, sabah 11’in erken bir lansmanı olarak listeleniyor.

İlginçtir ki, Rollerdrome State of Play’deydi ve ayrıca 16 Ağustos (veya ayın üçüncü Salı günü) onaylanmış bir çıkış tarihi ile erken bir lansman zamanı ile PlayStation Store’da görünüyor. Her iki oyun da PlayStation sitesinde ön siparişe açık değil, bu da daha önce bir oyunun hizmete eklendiğinin açık bir işaretiydi (böylece Sony geri ödemelerden kaçınabilir). Bu, Rollerdrome’un PS Plus Extra serisinin bir parçası olması için oldukça güçlü bir durum oluşturuyor (ve Extra’da mevcutsa, PS Plus Premium kullanıcıları da alacak).

Bu bir tesadüf olsa da, oldukça inandırıcı. PS Plus ücretsiz oyunları her ayın ilk Salı günü yayınlanmaya devam ederse, PS Plus Extra ve Premium oyunların üçüncü Salı günü çıkması mantıklı olacaktır. Pek çok hayran için, oyunlar için harika ve hizmet için harika olan Stray ve Rollerdrome‘u piyasaya sürüldüğünde kontrol etmek yeterli olabilir.

PS Plus aboneleri her ay ücretsiz oyun alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir