NintendoOyun GündemPCPlay StationXBOX
Trend

Son Zamanların En Zor Oyunları

Oyunların keyifli vakit geçirmek için günümüzün en yaygın araçlarından biri olduğu aşikar. Oyun oynamak kafa dağıtmak, stres atmak, vakit geçirmek için biçilmiş kaftan. Fakat bu işin birde karanlık kısmı var. Bu kısım ise genel oyuncu kitlesinin aksine tüm dikkatlerini oyuna verdikleri zorlayıcı oyunları seviyor. Listemizde bu tarz oyuncular için son zamanlar çıkmış en zorlayıcı oyunları derledik.

Dark Souls Remastered

From Software tarafından geliştirilen ve 2011 yılında çıkan Dark Souls oyun dünyasının en büyük markalarından biri. Zorluk seviyesinin değişmemesiyle ve tabi ki zorluğuyla anılan bu seri tüm oyuncular tarafından mutlaka bilinir. Bu başarının üstüne iki oyun daha çıkaran From Software, Dark Souls Remastered’ı yapmayı ihmal etmedi. Bu büyük serinin başlangıç oyununun remastered versiyonunu oynamak sizi asla pişman etmeyecektir.

Bloodborne

From Software tarafından geliştirilen ve Sony Computer Entartainment tarafından yayımlanan Bloodborne, PlayStation 4 özel oyunu. 30 saate yakın bir oynanış süresi olan Bloodborne, Dark Souls serisinin hayranları tarafından sıcak karşılanmış ve oyuncuların takdirini toplamış güzel bir yapım. Bloodborne zorlanmayı sevenler için güzel bir alternatif.

Sekiro: Shadows Die Twice

From Software tarafından Dark Souls serisi ve Bloodborne oyunlarının ardından aynı mottoda geliştirilen Sekiro yılın oyunu ödülünü almış başarılı bir yapım. Her bossun klavye ve duvarları yumruklattığı bu oyun gerçekten oldukça zor. Dark Souls ve Bloodborne oyunlarının başarısını sürdüren ve oyun dünyasında yerini alan Sekiro zorluğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz güzel bir oyun.

Nioh 2

Team Ninja ve Koei Tecmo tarafından geliştirilen Nioh 2 yan görevler, keşifler, ana görevler ile birlikte 100-150 saat arasında bir oynanış süresi sunan uzun bir yapım. Genel olarak oyuncuların memnun ayrıldığı bir aksiyon oyunu olan Nioh 2 sizi memnun edecektir. İlk oyunun üstüne kattığı yeniliklerle piyasaya çıkan Nioh 2 zor oyun sevenler için oldukça güzel bir alternatif.

Celeste

Celeste oldukça güzel grafiklere sahip olan 2D bir platform oyunu. Fakat bu güzel grafikler ve oyunun başındaki tatlı köy sizi kandırmasın Celeste saç baş yolduracak zorlukta bir oyun. Genel olarak sürekli ölüp parkurların mantığını çözerek ilerlediğimiz Celeste oldukça zor bir oyun. Çok geniş kapsamlı oyunlara girişmeden zor bir oyun oynamak istiyorsanız Celeste bu durumu çözecektir.

Buğra Otay Çul

2002 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Bahçelievler Aydın Doğan lisesinde gazetecilik eğitimi aldı. Öğrenimine İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde devam etmekte. Oyun dünyasındaki haberleri sizlerle buluşturmak için burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir