Oyun Gündem

Sniper Elite 5 Kupaları ve Başarımları Açıklandı

Yeni çıkan Sniper Elite 5 başarıları listesi, mücadele, işbirliği ve çok oyunculu modlarda yaşanabilecek her türlü eğlenceye dair ipuçları veriyor.

Rebellion Developments, 1994’te Atari Jaguar’da en çok beğenilenlerden biri olmaya devam edecek iddialı bir FPS oyunu olan Alien vs. Predator’ın piyasaya sürülmesiyle kendisine bir isim yaptı. Bununla birlikte, stüdyo, koş-ve-‘ye karşı daha yavaş tempolu hassasiyete yaptığı vurgu nedeniyle Call of Duty ve Medal of Honor gibi çağdaş hitlerle doğrudan zıtlık oluşturan bir 2. silah eylemi. Seri bugün hala güçleniyor ve Sniper Elite 5 için yeni bir başarı listesi, dizinin dördüncü ana hat taksitinde oluşturulan çerçeveyi izleyeceğini gösteriyor.

Hayranların başarı listesine göz atarken fark edecekleri ilk şey, ne kadar dengesiz olduğu olacaktır. Sıra dışı olmasa da, mevcut toplam elli dört kupadan biri platin, ikisi altın, ikisi gümüş ve diğer kırk dokuzu bronz olacak. Başarı avcılığı, platformdan bağımsız olarak Sniper Elite serisinin önemli bir parçası olmaya devam etse de, bu sınıflandırma elbette yalnızca PlayStation oyuncuları için geçerlidir. Sniper Elite 4’teki her kupa için giden hayranlar, kötü şöhretli karaciğer atış mücadelesini muhtemelen hatırlıyorlar ve gelecek devam oyununun tamamlamacılar için her açıdan zorlu olacağına inanmak için her türlü neden var.

Çok sayıda başarı, oyunun kampanyasındaki belirli olaylara atıfta bulunur, bu nedenle mümkün olduğunca spoiler olmadan girmeyi umanlar bundan kaçınmak isteyebilir. Bununla birlikte, genel olarak konuşursak, bu yeni bölüm, şimdi “Kraken Projesi” olarak bilinen gizli bir Üçüncü Reich deneyinin izini sürmek için Fransa’ya gidecek olan nişancı Karl Fairburne’ün dönüşünü görecek. Sniper Elite oyunları tipik olarak anlatılarıyla ünlü değildir, ancak Sniper Elite 5 ilk gün Xbox Game Pass’te mevcut olacak, bu nedenle daha hikaye odaklı oyunların hayranları Mayıs ayının sonunda piyasaya çıktığında neredeyse risksiz olarak kontrol edebilirler. .

Başarılar listesi ayrıca, kısmen Dark Souls oyunlarından ödünç alınan ve düşman oyuncuların bir oyuncunun kampanya görevine rakip bir nişancı olarak katılmasını sağlayacak yeni istila mekaniğine de işaret ediyor. Bu türden bir şey 2020’deki Deathloop’ta da görüldü, ancak Sniper Elite’in daha yüksek beceri sınırı oyunu mekaniğe biraz derinlik katabilirdi.

Diğer kupalar, oyuncuların hem kampanyada hem de çevrimiçi olarak düşmanları dağıtmak için her türlü farklı silah ve ekipmanı kullanması gerekeceğini gösteriyor ve Möller adında bir düşmana epeyce referans var. Başarı avcıları, platin kupayı kazanmadan önce, bu kişinin suikastının epeyce ikonik Sniper Elite x-ray öldürme kamerasını tetiklemeyi bekleyebilirler.

Sniper Elite 5, 26 Mayıs 2022’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?