ModlarOyun GündemPC

Skyrim – Breath of the Wild-Style Glider Modu

Bir Elder Scrolls 5: Skyrim oyuncusu, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’da kullanılana benzer bir Glider veren bir mod gösteriyor.

2011 yılında piyasaya sürülmesine rağmen The Elder Scrolls 5: Skyrim, oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Başlık, çeşitli sürümler aracılığıyla bir dizi konsol neslinde yayınlandı ve çok sayıda RPG severin denemesine izin verdi. Oyun on yıldan daha eski olmasına rağmen, Skyrim hala modern oyuncular için geçerlidir.

RPG’nin hayatta kalmasının nedenlerinden biri modlama topluluğudur. Skyrim için hala düzenli bir mod akışı yapılıyor ve oyunculara geri gelmek için nedenler veriyor. Oyuna yapılan eklemeler, oyuncuların gökyüzünde uçmasına izin veren bir mod da dahil olmak üzere kaotikten kullanışlıya kadar değişebilir.

Glenzz olarak bilinen bir Reddit kullanıcısı, onlara The Legend of Zelda: Breath of the Wild’da görülene benzer bir planör veren “Skyrim’s Yamaç Paraşütü” modunu kullandıkları bir klip yayınladı. Video, Glenzz’in Dünyanın Boğazı’nın kenarında durup manzaraya baktığını gösteriyor. Oyuncu, dağdan koşarak bir sıçrayış yapar, ardından planörü ortaya çıkarır. Yavaşça aşağı inerlerken etraflarına bakarlar ve Skyrim’i oluşturan güzel dünyanın büyük bir kısmını sergilerler. Oyuncu sonunda Skyrim’in Whiterun şehrine yüzer ve burada kapılardan girerek yolculuklarını bitirirler.

Glenzz’in klibi çok sayıda hayran kazandı ve neredeyse 4.000 oy aldı. Bir kullanıcı, planöre binerken Skyrim’in ejderhalarından birinin saldırısına uğrama fikrini gündeme getirdi ve Glenzz, hayvanlar tarafından havada saldırıya uğradıklarını söyledi. Başka bir yorumcu, planör moduna hiç dokunmadıklarını ancak videonun kendilerini denemek istediğini belirtti. Bir dizi Redditor, oyuncu Glenzz’in bunu yapacağını ve öğreneceğini belirttiği girişten geçmek yerine Whiterun’a yukarıdan inerse ne olacağını merak etti.

Planör, Skyrim için oyuncuların kullanabileceği, eğlenceli veya kullanışlı birçok moddan sadece biridir. Vexcation adlı bir oyuncu, Skyrim için oyunculara köpek arkadaşı sağlayan bir mod yükledi. Sparky adlı Alman Çoban, 20. seviyede başlar ve Jorrvaskr avlusunda Whiterun’da bulunabilir. Sparky gizliliği etkilemez ve Dawnguard zırhı giyiyor olarak tanımlanır. Köpek, diğer takipçiler gibi savaşta destek sunabilir ve “gerekli” bir NPC olarak kabul edildiğinden ölemez. Mod, Skyrim’de her zaman bir köpek isteyenlerin her zaman yanlarında bir Alman Çoban olmasını sağlayarak onlara inanılmaz derecede sadık bir müttefik verir.

The Elder Scrolls 5: Skyrim artık PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S için mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamamızı denediniz mi?