Oyun Gündem

Skyrim Artık Bir Mod Sayesinde DLSS, FSR ve XeSS Destekliyor

The Elder Scrolls V: Skyrim için teknolojinin Nvidia, AMD ve Intel için görüntü yükseltmeyi destekleyen yeni bir mod artık mevcut.

Geçtiğimiz günlerde Skyrim için Nvidia’nın DLSS, AMD’nin FSR ve hatta Intel’in XeSS’sini destekleyen, epik Bethesda RPG’sini yükseltilmiş çözünürlük teknolojisiyle oynamayı mümkün kılan resmi olmayan bir mod yayınlandı. En sürükleyici açık dünya oyunlarından biri olan The Elder Scrolls V, nefes kesen görselleri ve hayranlık uyandıran manzaralarıyla dikkat çekiyor. Elbette oyun 11 yaşında olduğu için özellikle grafikler açısından yaşlandı ancak modlar oyunun son on yılda iyi durumda kalmasına yardımcı oluyor.

Bu nedenle, pek çok hayran oyunun genel görünümünü iyileştirme şansını kaçırmıyor. Skyrim için resmi olmayan görüntü yükseltme modu kısa bir süre önce duyuruldu ve Nexus Mods kullanıcısı “PureDark” tarafından geliştiriliyordu. Bilmeyenler için, yükseltme, basitçe söylemek gerekirse, oyun aslında daha yüksek bir çözünürlükte olmadan görüntüyü daha yüksek bir çözünürlükle karşılaştırılabilir hale getirmek için ekrandaki pikselleri yeniden çizen ve böylece özellikle PC’de kullanıcının donanımına ek yük getirmeyen bir teknolojidir.

Modun yayınlanmasıyla birlikte oyuncular Skyrim’in yükseltme desteği ile ne kadar iyi çalışacağını kontrol edebilirler. Eklenti, üç büyük teknoloji şirketi olan Nvidia, AMD ve Intel’in algoritmasının yukarıda bahsedilen varyasyonlarını destekliyor; bunlardan ilki olan Deep Learning Super Sampling(DLSS), yalnızca Nvidia RTX grafik kartları için mevcut. Bununla birlikte, diğer ikisi daha açık kaynaklı ve herhangi bir GPU üzerinde çalışıyor. Mod özellikle AMD’nin FSR ya da FidelityFX Super Resolution’ın 2.0 sürümünü destekliyor. Modun Nvidia DLAA desteği de var, ancak yine kullanıcıların çalışması için bir RTX kartına ihtiyacı olacak. PureDark’ın eklentisini denemek isteyenlerin önceden SKSE gibi birkaç eklentiye de ihtiyacı olacak.

Skyrim LSS, FSR ve XeSS Moduna Buradan Ulaşabilirsiniz.

Nexus Mods – Skyrim Upscaler – DLSS FSR2 XeSS

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir