Oyun Gündem

Skull and Bones Hakkında Bir Sürü Detay Açıklandı

Ubisoft Skull and Bones oynanış sunumu sırasında pek çok bilgi de açıkladı. Oyun, 8 Kasım’da konsollarda ve PC’de piyasaya sürülecek ve piyasaya sürüldüğünde ücretsiz içerik de mevcut olacak. Oyun Direktörü Ryan Barnard’ın da yer aldığı bir oyun videosu da yayınlandı. Gemideki savaşı, ilerleme sistemini ve gemi ayarlarını gösteren bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Oyunda 12 gemi olmasına rağmen oyuncular en küçüğü olan Dhow ile başlıyor. Avcı-toplayıcı gemi olarak sınıflandırılan bu gemi size kaynakları nasıl toplayacağınızı ve vahşi hayvanları nasıl avlayacağınızı öğretecek. Zamanla, daha gelişmiş gemilerin yanı sıra yeni silahlar ve zırhlar yaratmaya başlayacaksınız. Tabii ki, Dhow’da bile PvP sunucularında diğer oyuncularla savaşmak mümkün, “mızrak dövüşleri” söz konusu olsa bile.

Gemi yükseltmeleri oldukça hızlıdır ve zamanla kendi benzersiz amaçlarına hizmet eden farklı türde gemilerle karşılaşacaksınız. “Gemilerin en iyi yaptıkları şeylere sahip olmalarını istiyoruz, onlara bir tür oyuncu aracı diyoruz. Yani bu mutlaka belirli bir gemiye yükseltme yapmak değil ve oyunun geri kalanında kullanacağınız tek şey bu.”. Örneğin, çok sayıda çalıntı mal kaçırma görevini tamamlamak bir kargo gemisiyle daha kolay olacaktır.

Savaş, biraz derinliğe sahip “hızlı tempolu” olarak tanımlanıyor. Farklı silah seçeneklerinin yanı sıra, mürettebatınızın ürettiği “öfke” de var. Tüm ganimeti almanın tek yolu olan mürettebat saldırılarına ve uçağa binmeye yönelir. Gemilerin de zayıf noktaları vardır, yok edildiklerinde yüksek hasar veren ve çeşitli yan etkilere (örneğin bir yangın) neden olan “büyük ana hatlı kırmızı hedefler”.

Ama enkaza gidecek kadar cesursan, “tüm malzemelerini geri alabilirsin ve bu sana sadece biraz zaman kazandırır. Ve gemini yeniden yapıp yoluna devam edersin.” Ayrıca, yalnızca PvP sunucusundan yalnızca PvE sunucusuna geçmek isterseniz, hiçbir ilerleme kaybolmaz. Herhangi bir sorun olmadan ileri geri geçiş yapabilirsiniz. İlginç bir şekilde, daha riskli PvP sunucularında oynamanın “avantajları” vardır, ancak bunlar açıklanmamıştır.

Skull and Bones Xbox Series X/S, PS5, PC için çıkacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir