Oyun Gündem

Sızıntıya göre Final Fantasy 16 Xbox’a geliyor

Ama bunu yakın zamanda beklemeyin.

Sektörün içinden Shpeshal Nick Final Fantasy 16’nın Xbox Series X/S’e geleceğine inanıyor.

The Infinite Podcast’te konuşan Nick, şimdiye kadar PlayStation 5 konsollarına özel olan oyunun Xbox konsollarına ne zaman geleceğini bilmediğini söyledi, ancak Final Fantasy 16’nın PS5’e özel olma süresinin Haziran 2024’e kadar dolmayacağı göz önüne alındığında, muhtemelen en erken 2024’ün 3. çeyreğinden önce beklememelisiniz.

Bu sızıntıyla ilgili özellikle dikkat çekici olan şey, Shpeshal Nick’in daha önce Visions of Mana’nın geçtiğimiz günlerde Developer Direct’te yer alacağı haberi de dahil olmak üzere sektörün içinden bilgileri doğru bir şekilde ortaya çıkarmış olması.

Bu tür söylentiler söz konusu olduğunda her zaman olduğu gibi, Xbox ya da Square Enix’in kendisi bize somut bir haber verene kadar bu söylentilere inanmamalıyız.

Ancak Nick’in Final Fantasy 16 söylentisinin arkasındaki kaynağın Visions of Mana hakkında kendilerini doğru bilgilendiren kişiyle aynı olduğunu söylediği göz önüne alındığında, bu söylenti belki de diğerlerinden daha makul.

Bekleyip göreceğiz.

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir