Oyun Gündem

Sızıntı: Grand Theft Auto 4 Remastered Geliştirme Aşamasında

Bir sızıntı, Grand Theft Auto 4 remaster’ın yapım aşamasında olduğunu ve hatta diğer iki GTA oyunuyla birlikte paketlenebileceğini iddia ediyor.

Grand Theft Auto 4, karakterleri, hikayesi, açık dünyası ve daha fazlası için yüksek puanlar alarak tüm zamanların en yüksek puanlı video oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Buna rağmen, Grand Theft Auto 4 çoğunlukla eski konsollarda sıkışıp kalıyor ve Xbox’ta geriye dönük uyumlu olmasına rağmen, onu Series X’te oynamanın bazı sorunlara neden olduğu biliniyor. Bununla birlikte, yakın tarihli bir söylentiye inanılırsa, Grand Theft Auto 4’ün yeniden düzenlenmiş bir versiyonu bir noktada piyasaya sürülebilir gibi görünüyor.

Xfire tarafından hazırlanan bir rapora göre, Grand Theft Auto 4 remaster çalışmaları devam ediyor. Ne yazık ki, rapor Grand Theft Auto 4 remaster’a belirli bir çıkış tarihi vermiyor, sadece “eninde sonunda bir tane planlanıyor” diyor. Rapor, Grand Theft Auto 4 remaster’ın “diğer iki GTA oyunu” ile paketleneceğini söylemeye devam ediyor, ancak bu oyunların ne olduğu henüz belli değil. Ancak akla açık bir ihtimal geliyor.

Raporda bahsedilen diğer iki GTA oyununun, bir noktada temel oyundan ayrı olarak bağımsız bir sürüme de sahip olan Grand Theft Auto 4 genişletmeleri olması mümkündür. Bu genişletmeler Grand Theft Auto 4: The Lost and the Damned ve Grand Theft Auto 4: The Ballad of Gay Tony idi, ikisi de eleştirmenler tarafından beğenildi ve GTA 4 deneyimine güçlü yeni eklemeler olarak selamlandı.

Bu, bir Grand Theft Auto 4 remaster’dan ilk kez bahsedilmekten çok uzak ve oyunun muazzam başarısı göz önüne alındığında, remaster bir beyinsiz gibi görünüyor. Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive, önümüzdeki yıllarda daha fazla yeniden yapım ve yeniden düzenleme yapmayı planladığını açıkça belirtti ve bu nedenle, bir Grand Theft Auto 4 remaster’ın bu noktada asla gerçekleşmemesi daha şaşırtıcı olurdu. Ancak hayranlar, Rockstar Games veya Take-Two’dan resmi bir açıklama gelene kadar beklentilerini yine de kontrol altında tutmalı ve bu bilgiyi büyük bir tuz tanesiyle almalı.

Bir Grand Theft Auto 4 remaster gerçekleşirse, bunun nasıl ele alındığını görmek ilginç olacak. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, klasik oyunların kalitesiz remasterları olduğu için hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından eleştirildi ve bu nedenle GTA 4’ün benzer bir kaderi paylaştığını görmek talihsiz olurdu. Bununla birlikte, geliştiriciler, Grand Theft Auto 4’ün grafiklerini oyun deneyimini büyük ölçüde korurken basitçe iyileştirebilirse, kesin bir başarı gibi görünüyor.

Elbette bazıları söylentiye göre bir remaster çıkarsa GTA 4 deneyiminde yapılan değişiklikleri görmek isteyebilir. Örneğin, Grand Theft Auto 4’teki sürüş, uzun süredir oyunun zayıf noktalarından biri olarak eleştiriliyor ve bu nedenle Rockstar’ın bunu bir remaster ile değiştirmesi en iyisi olabilir. Akılda tutulması gereken başka bir şey de Grand Theft Auto 4’ün çok oyunculu bir modu olduğu gerçeğidir, bu yüzden buna bir remaster’da yeni bir hayat verilip verilmeyeceğini veya bir kenara bırakılacağını görmek ilginç olurdu.

Grand Theft Auto 4 artık PC, PS3 ve Xbox 360 için mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir