Oyun GündemRehber

Salt and Sacrifice: Runic Arts Nasıl Kullanılır?

Runic Arts, Salt and Sacrifice’daki birçok silaha eklenen faydalı yeteneklerdir ve bu kılavuz, bunların nasıl kullanılacağını tam olarak açıklamaktadır.

Salt and Sacrifice’daki silahların çoğu, oyunculara donatıldıklarında özel yetenekler kullanma fırsatı verir. Bu yeteneklere Runik Sanatlar denir ve iki kategoriye ayrılabilirler: Öfke gerektirenler ve Odaklanma gerektirenler. Runic Arts’ın Salt and Sacrifice’ta nasıl kullanılacağı konusunda net olmayan oyuncular için bu kılavuz, bu önemli oyun mekaniği hakkında tüm ayrıntıları içermektedir.

Salt and Sacrifice: Runic Arts Nasıl Kullanılır?

Runic Arts’ı kullanmanın ilk adımı, kendisine bağlı böyle bir beceriye sahip bir silah elde etmektir. Bir silahın gerçekten bir Runic Art’a sahip olduğunu doğrulamak için, Salt and Sacrifice oyuncuları silahı envanterlerinde vurgulamalı ve R2/RT kullanarak ikinci sayfasına gitmeli. Bu sayfa, eğer varsa, silahın Runik Sanatı hakkında, hayranların yeteneği kullanmadan önce yerine getirmesi gereken bir gereklilik hakkında ayrıntılar da dahil olmak üzere çeşitli bilgiler gösterecektir.

Daha spesifik olarak, Runic Art’ın Divine Glyph veya Forbidden Glyph gereksinimi, bilgi sayfasında adının hemen altında listelenecektir. Gerçekten de Runik Sanatlar, silahlar ve zırhlara çok benzer, çünkü oyuncuların bunları kullanabilmek için ilgili becerilerin kilidini açması gerekir. Divine Glyph Runic Arts’a sahip silahlar için Glyphreader becerileri gereklidir ve bunlar Salt and Sacrifice’ın beceri ağacının merkezinin hemen altında bulunabilir. Ve Yasak Glyph Runic Arts’a sahip silahlar için, yine beceri ağacının ortasının altında bulunan Banereader becerilerine ihtiyaç vardır.

Runic Art içeren bir silah donatıldığında ve gerekli beceriler açıldığında, oyuncular bu yeteneği kullanmaya hazırdır. Rage gerektiren Runic Arts için bu süreç, düşmanlara hasar vermek ve Öfke çubuğunu doldurmakla başlar. Bu çubuk, ekranın sol üst köşesindeki Runik Sanat simgesinin hemen altında bulunabilir ve Ruh benzeri hayranlar, beceriyi bloğu (L2/LT) basılı tutarak ve yeterli miktarda Rage.

Odak gerektiren Runic Arts’ı kullanmak söz konusu olduğunda işler oldukça benzer, temel fark, oyuncuların bu kaynağı düşmanlara saldırarak oluşturmamasıdır. Bunun yerine, Tuz ve Kurban karakterleri, Runik Sanatlarını kullandıklarında tükenecek olan tam bir Odak çubuğu ile başlar. Hayranlar daha sonra Haze Decoctions kullanarak Odaklarının bir kısmını geri yükleyebilir ve silah becerilerini uygulamaya devam etmelerini sağlayabilir.

Salt and Sacrifice PC, PS4 ve PS5’te mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir