Oyun GündemRehber

Salt and Sacrifice: Nasıl Seviye Atlanır

Bu kılavuz, oyuncuların seviye atlamasına ve Salt and Sacrifice’daki yetenek ağacına erişmesine yardımcı olarak karakterlerini geliştirmelerine olanak tanır.

Seviye atlama, oyuncuların Salt and Sacrifice’daki karakterlerini geliştirmelerinin başlıca yollarından biridir. Ancak oyun, bu önemli mekaniğe nasıl erişileceği konusunda öğretici bir yol sunmuyor. Bu bilgi eksikliği, bazı oyuncuları Salt and Sacrifice’da tam olarak nasıl seviye atlayacakları konusunda şaşkına çevirebilir ve bu kılavuz konuyu biraz aydınlatmak için burada.

Salt and Sacrifice: Nasıl Seviye Atlanır

Salt and Sacrifice’da seviye atlamaya yönelik ilk adım, bu Souls benzeri oyunda esasen deneyim puanı işlevi gören Salt’ı elde etmektir. Tuz, düşmanları yenerek kazanılır, Büyücüler önemli miktarda kaynak verir ve oyuncular mevcut Tuz sayılarını ekranın sol alt köşesinde görebilir. Özellikle, Tuz sayısının altındaki çubuk, bir karakterin seviye atlamaya ne kadar yakın olduğunu gösterir ve hayranlar, tamamen dolduğunda eylemi gerçekleştirebilir. Ayrıca Salt’ın ölüm üzerine yere düştüğünü ve oyuncular onu almadan önce tekrar ölürse tamamen kaybolduğunu belirtmekte fayda var.

Yeterince Salt elde ettikten sonra, oyuncular Pardoner’s Vale, Salt ve Sacrifice’ın merkez alanına geri dönmelidir. Bağımsız video oyunu hayranları, keşfederken karşılaştıkları dikilitaşlardan herhangi birinde “kampa geri dön”ü seçerek bu konuma hızla gidebilirler ve varışta Trifaul Idol’u bulmaları gerekir. Bu büyük heykel, oyuncuların Pardoner’s Vale’e geri dönerken yakınında olacakları NPC Champion Hera’nın solunda ve yukarısında bulunabilir ve bu görüntüler rotayı gösterir:

Trifaul Idol bulunduğunda, oyuncular sadece önünde durmalı ve çeşitli seçenekler içeren bir menüyü açmak için ekranda görünen girişe basmalıdır. Bu seçeneklerden biri “seviye atlamak” ve bunu seçmek hayranları Tuzlarını seviyelerle değiştirebilecekleri bir menüye götürecek. Bu takası yapmak, Tuz ve Kurban’daki bir karakterin sağlığını arttırırken, aynı zamanda onlara bir Kara Yıldıztaşı (her seviyede) ve bir Gri Yıldıztaşı (her beş seviyede bir) verir.

Unutulmamalıdır ki, seviye atlayarak kazanılan Yıldız Taşları, Tuz ve Kurban’da İşaretli Engizisyoncuyu geliştirmenin başka bir bileşeninde önemli bir rol oynar. Daha spesifik olarak, Kara Yıldız Taşları, Trifaul Idol menüsünden “yetenek ağacı” seçilerek erişilen oyunun yetenek ağacındaki düğümlerin kilidini açmak ve geliştirmek için kullanılır. Öte yandan Gri Yıldız Taşları, düğümleri öğrenmek ve Kara Yıldız Taşlarını geri almak için kullanılabilir ve oyuncuların karakterlerine saygı duymalarını sağlar.

Tuz ve Kurban PC, PS4 ve PS5’te mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?