Oyun GündemRehber

Salt and Sacrifice: Co-Op Nasıl Oynanır ?

Arkadaşları ve yabancılarla Salt and Sacrifice’ın keyfini çıkarmak isteyen oyuncular, co-op özelliklerine nasıl erişebilecekleri ile ilgili ayrıntıları burada bulabilirler.

Salt and Sacrifice, hem yerel hem de çevrimiçi işbirliğine dayalı oyunu destekler ve oyuncuların arkadaşlarıyla ve yabancılarla güçlerini birleştirmelerine olanak tanır. Oyunun co-op oyununa dahil olmak özellikle zor olmasa da, oyun içinde tam olarak açıklanmıyor. Bu nedenle, bu kılavuz, Salt and Sacrifice’da nasıl işbirliği yapılacağını ayrıntılı bir şekilde açıklamak amacıyla yazılmıştır ve okumaya devam eden oyuncular, kendilerine sunulan seçeneklere nasıl erişeceklerini öğreneceklerdir.

Salt and Sacrifice: Co-Op Nasıl Oynanır

Yerel bir işbirliği oturumu başlatmak için oyuncuların ikinci bir giriş cihazı bağlaması ve oyunun ana menüsüne gitmesi gerekir. Buradan Souls benzeri fanlar, ekranın sağ tarafında bir menünün görünmesi için ikinci giriş cihazındaki bir düğmeye basmalıdır. Bu menü, oyunculara ikinci bir karakter oluşturma veya yükleme fırsatı verecek ve bu yapıldığında ortak oyun başlayabilir.

Salt and Sacrifice: Co-Op Nasıl Oynanır (Arkadaşlar ile)

Bir arkadaşınızla çevrimiçi işbirliğine dayalı oyuna erişmenin ilk adımı, öğreticiyi tamamlamak ve oyunun merkezi alanı olan Pardoner’s Vale’e ulaşmaktır. Bu alanın alt kısmında oyuncular Runereader Diedela adında bir NPC ile karşılaşacaklar ve onun sağ tarafında bir işbirliği panosu var. Bir Tuz ve Kurban karakterinin başlangıçta Pardoner’s Vale’ye yüklendiği yerden ilgili panoya giden rotayı gösteren bir dizi resim:

Co-op kurulunda, oyuncular bir kooperatif oturumuna ev sahipliği yapma veya katılma seçeneğine sahip olacaklar. Bir oturuma ev sahipliği yapmak için, bağımsız video oyunu hayranları bir parola oluşturmak için tahtanın rünlerini kullanmalı, “ev sahibi” seçeneğini seçmeli ve ardından bu parolayı arkadaşlarına sağlamalıdır. Ve oturuma katılmak için, ikinci oyuncu işbirliği panosuna rün şifresini girmeli ve “katıl”ı tıklamalıdır.

Salt and Sacrifice: Co-Op Nasıl Oynanır (Rastgele)

Rastgele bir oyuncuyla takım kurmak için taraftarların Soluk Mumu elde etmesi ve kullanması gerekir. Bu eşya, oyunun ilk bölgesi olan Ashbourne Köyü’nde bulunur ve oyuncuların, doğma yerinin sağındaki kapıdan geçebilecekleri noktaya kadar ilerlemeleri gerekir. Bu kapıdan geçtikten sonra, fanlar ahşap iskeleden aşağı inmeli ve Mage kalpleri ile açılan sol alt köşedeki kapıyı kullanmalıdır.

Bu kapının diğer tarafına ulaştıktan sonra, oyuncular aşağı inmeli ve Greymoss Mire’a ulaşmak için soldaki ilk çıkışı kullanmalıdır. Bu alanda sola sallanmak için Grappling Hook’u kullanmak, oyuncuları eninde sonunda Salt and Sacrifice’ın Pardoner’s Vale’sine geri dönecek bir NPC’ye yönlendirecektir. Daha spesifik olarak, merkez alanındaki kedinin hemen altındaki binada yaşayacak ve taraftarlar Soluk Mumu kazanmak için orada onunla konuşmalı.

Host

Rastgele bir oyuncuyla ortak bir oturuma ev sahipliği yapmak için hayranlar, Yazım İşaretini kaldırmak için bir Suçsuz Parça kullanmalıdır. Bu eşyalar sıklıkla Mages tarafından çağrılan düşmanlar tarafından düşürülür ve Salt and Sacrifice’ın İşaretli Engizisyoncusunun onlarla başka birçok yerde karşılaşması muhtemeldir.

Oyuncular, Yazım İşaretini kaldırdıktan sonra Ashbourne Köyü’nde bulunan başka bir eşya olan Altın Mum’u kullanmalıdır. Bu öğeyi toplamak için, hayranlar spawn noktasından sola doğru ilerlemeli ve karşılaştıkları ilk mağaraya girmelidir. Tuz ve Kurban oyuncuları daha sonra kendilerini Kök-Ceil Mağarasında bulacaklar ve aşağı doğru yönelmeleri ve sağ tarafın ortasında bir çıkış bulmaları gerekiyor. Çıkışın hemen yanında bir sandık var ve içinde Altın Mum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?