Oyun GündemRehber

Rogue Legacy 2: Altın Kasma Rehberi

Yükseltmeleri açmaya ve ekipman satın almaya çalışan Rogue Legacy 2 oyuncuları bu kılavuzda birkaç altın çiftçiliği ipucu bulabilir.

Altın, Rogue Legacy 2’deki birincil para birimidir ve oyuncular, yükseltmelerin kilidini açmak ve yeni ekipman satın almak için çalışırken bolca buna ihtiyaç duyacaklar. Taraftarlar şüphesiz standart oyun yoluyla oldukça fazla altın elde edecek olsa da, bazı oyuncular daha proaktif bir yaklaşım benimsemek ve bunun için çiftçilik yapmak isteyebilir. Bu kılavuz, Rogue Legacy 2’de altın çiftçiliğine nasıl yaklaşılacağına dair bazı tavsiyeler sunacak, ancak hayranlar en baştan bilmeliler ki, eziyetten tamamen kurtulmalarına izin verecek bir hile yok.

Rogue Legacy 2: Altın Kasma İpuçları

Yeniden Kullanılmış Madencilik Kuyusu ve Devasa Kasa

Yeniden Kullanılmış Madencilik Şaftı, Rogue Legacy 2’de kalenin sol alt köşesine yakın bir yükseltmedir ve belirli özelliklerin sağladığı altın kazanımlarını artırır. Altın çiftçiliği üzerinde önemli bir etkisi olabileceğinden, oyuncuların bu yükseltmenin satın alma derecelerini birinci öncelik haline getirmeleri şiddetle tavsiye edilir. Ek olarak, oyuncular, kalenin tepesindeki, kilidi açtıklarında toplam altın kazanımlarını artıran Büyük Kasa yükseltmesine yatırım yaptıklarından emin olmalıdır.

Altın Veren Özellikler

Bir koşunun başında bir Rogue Legacy 2 sınıfı seçerken, altın yetiştirmekle ilgilenen oyuncular, para kazandıran özelliklere sahip karakterlere öncelik vermelidir. Hemen hemen her durumda, bu özellikler bir tür dezavantajla birlikte gelir ve hayranlar, bir seçim yapmak zorunda kalırlarsa, Associative Agnosia veya Nostalgic gibi en yönetilebilir özelliklere sahip karakteri seçmelidir. Özellikle, FMF Taraftarı özelliği, herhangi bir yan etkisi olmaksızın altın kazanımını artırarak, onu çiftçilik için son derece arzu edilir kılıyor.

Daha Zor Bölgelerde Kasılın

Oyunun ilk biyomu olan Citadel Agartha’da altın toplamak kesinlikle mümkün olsa da, Rogue Legacy 2 oyuncularının çabalarını sürekli olarak hayatta kalabilecekleri en zor alana odaklamaları önerilir. Gerçekten de, daha sonraki biyomlarda altın kazanımları önemli ölçüde artar ve bu, ilave tehlikeye rağmen genel olarak daha verimli çiftçiliğe yol açar. İkinci biyom olan Axis Mundi’nin yardımcı olabilecek pasif bir altın bonusu sağladığını da belirtmekte fayda var, ancak Stygian Çalışmasını ve ötesini gerçekleştirebilen oyunculara hala bu daha zor alanlarda çiftçilik yapmaları tavsiye ediliyor.

The Future Successor’s Pazarlığı

The Future Successor’s Pazarlığı, Rogue Legacy 2’de stratosfere altın çiftçiliği gönderebilen bir Kalıntıdır. Bu Kalıntı’nın oyuncuyu anında öldürdüğü doğru olsa da, toplama anında altınlarını %35 oranında arttırır. Bu nedenle, Geleceğin Halefinin Pazarlığı’na rastlayan oyunculara, konumunu dikkatli bir şekilde not etmeleri ve çiftçilik işlerini bitirdikten sonra geri dönmeyi planlamaları tavsiye edilir. Ayrıca, bu koşularda Ancestral Soul veya Hyperion’s Ring Relics ile karşılaşan hayranlar, Geleceğin Halefinin Pazarlığının neden olduğu ölümün üstesinden geldikleri için onları almalıdır.

Rogue Legacy 2 PC, Xbox One ve Xbox Series X’te mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?