HaberlerOyun Gündem

Rockstar Games, GTA 6 Sızıntılarını Resmen Onayladı

Dün, sektördeki bazılarının “video oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri” dediği şeye tanık olduk.

Ve dün Rockstar Games, resmi Twitter sayfasında 2 gün önce viral hale gelen GTA 6 sızıntısını doğrulayan bir açıklama yayınladı. Geliştiricilerin, devam eden çalışmalarının kamu kullanımına hazır olmadan önce pek çok kişi tarafından görüldüğü için hayal kırıklığına uğradını bildirildi.

Şirket temsilcileri, bir hacker saldırısının kurbanı olduklarını ve bunun sonucunda saldırganın erken geliştirme aşamasındaki görüntüleri de dahil olmak üzere gizli bilgilere erişim elde ettiğini söyledi.

Bu büyüklükteki bir sızıntının herhangi bir geliştirme stüdyosunda heyecan yaratacağı kesin olsa da, Rockstar hayranlarının ” oyunun geliştirme süreci aksayacak mı?” sorularına “canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya mevcut projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz” diyerek cevap verdi.

Rockstar Games'ten Mesaj
Yakın zamanda, yetkisiz bir üçüncü tarafın, bir sonraki Grand Theft Auto için erken geliştirme görüntüleri de dahil olmak üzere, gizli bilgilere yasa dışı bir şekilde eriştiği ve sistemlerimizden indirdiği bir ağ saldırısına maruz kaldık. Şu anda, canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya oyun üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz.
Devam eden projelerimizin yeni bir gelişme göstermesi bizleri son derece hayal kırıklığına uğrattı. Bir sonraki oyunumuzun detayları hepinizle bu şekilde paylaşıldı. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi bağlıyız. Yakında herkesi tekrar güncelleyeceğiz ve elbette, hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla doğru bir şekilde tanıştıracağız. Bu durumda devam eden destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz.
- Rockstar Games Ekibi

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir