Oyun Gündem

Riot League of Legends’ta Takımlar Arası Konuşmayı Kaldırıyor

Takım içi konuşma yerli yerinde duruyor ama takımlar arası konuşma Riot’un son açıklamasına göre oyundan temelli kalkacak.

Bu kararın sebebi tahmin edilebileceği üzere toxic davranışları azaltmak. Leauge of Legends’ın 11.21 yaması itibariyle artık /all chat diye bir şey kalmayacak. “/all chat, takımlar arasındaki eğlenceli sosyal etkileşimin yanı sıra bazı şakaların da kaynağı olabilirken, şu anda olumsuz etkileşimler olumlulardan daha ağır basıyor” diye açıklama yapan Riot, bu konuda oldukça kararlı gözüküyor. “Bu değişikliğin etkisini sözlü taciz raporları ve ceza oranlarının yanı sıra anketler ve hepinizden gelen doğrudan geri bildirimler aracılığıyla değerlendireceğiz.” diye de ekliyor.

Takımlar arası iletişim için, takımlar arası tam sohbetin mevcut olacağı oyun sonu hariç, oyuncuların sahip olacağı tek seçenek ifadeler olacak.

Reddit’te insanlar “Sadece ben mi böyle düşünüyorum yoksa toksisitenin çoğu takım chatinde mi oluyor? Bence /all chati devre dışı bırakmak hiçbir şeyi değiştirmiyor.”

“Bence toplam arkadaş listemin ~%60-70’i, oyunda düzgün insanlar bulmama izin veren /all chatten ve karşılaştığım toksisitenin %70’inden fazlası takım sohbetinden geliyor.” diyerek tepkilerini belirtti.

Bu konuda Riot’un gelecekte vereceği nihai kararı hep beraber göreceğiz, ancak kişisel olarak sorarsanız Riot’un değil de topluluğun yanında olduğumu söylemem gerekir. Topluluktan alacakları kötü geri bildirimle bu karardan döneceklerini tahmin ediyorum.

Dec0der

Merhaba, ben Melih Can. Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Oyunlar hakkında konuşmayı ve oynamayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir