Oyun Gündem

Riot Games, oyuncu tepkilerinin ardından Riot ID’lerinde değişiklik yaptı

“Dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan gelen geri bildirimleri inceledikten sonra, birkaç ayarlama yapmaya karar verdik.”

Riot Games, kendi topluluğunun isyanının ardından Riot ID’lerde yapmayı planladığı değişiklikleri geri alıyor.

Riot başlangıçta tüm hesapları Riot ID’ye taşımayı ve ardından oyuncuların kimliklerini kaç kez değiştirebileceklerini kısıtlamayı ve çevrimiçi kimliklerini değiştirme ayrıcalığı için onlardan 10 dolar almayı planlamıştı.

Ancak Riot, topluluktan gelen geri bildirimlere yanıt olarak “planda bazı büyük güncellemeler yaptığını” ve hala “Riot ID’leri ile ilerlerken” (ve League of Legends’daki Sihirdar isimleri 20 Kasım’dan itibaren planlandığı gibi kullanımdan kaldırılacak) artık oyuncuları 365 günde bir isim değişikliği ile sınırlamayacağını söylüyor. Ayrıca artık oyuncuların isimlerini ücretsiz olarak değiştirmelerine de izin verecek.

Riot, “İsminizi değiştirme konusunda iki kez düşünmenizi sağlayacak bir şey olmasını istiyoruz,” diye açıkladı. “Tarihsel olarak, Sihirdar İsimleri için bunu Mavi Öz veya RP yaptı. Riot ID’leri içinse zaman vardı. Yeni planımıza göre, sadece zaman ile doğru dengeyi bulduğumuzu düşünüyoruz. Bu yaklaşımın doğru hedeflere ulaşmadığı ortaya çıkarsa, daha hızlı Rioter Kimliği değişiklikleri için ücretli veya kazanılmış seçenekler eklemek de dahil olmak üzere gelecekte değişikliklere kapıyı açık tutuyoruz.

“Aynı oyunda aynı isme sahip oyuncularla ilgili endişeler duyduk,” diye devam etti. “Riot ID’yi halihazırda kullandığımız oyunlardan elde ettiğimiz verilere dayanarak, bu nadir bir senaryo, ancak her ihtimale karşı, aynı isme sahip birden fazla oyuncu aynı oyunda olduğunda hashtag’i her zaman gösterecek şekilde oyun skorbordlarını güncelledik. İlk duyurumuzda, bir oyuncunun isminin hashtag kısmını istediğiniz zaman skor tabelasında o oyuncunun üzerine gelerek görebileceğinizi ve hashtag’in diğer bazı oyunlarda olduğu gibi rastgele değil, özelleştirilebilir olduğunu daha açık bir şekilde belirtmeliydik.”

Riot, “kimliğe bürünme konusunda endişe duyan” içerik oluşturucular ve profesyonel oyuncular için “üzerinde çalışılan iyi bir çözüm” olduğunu ve “ayrıntılar kesinleştiğinde” daha fazlasını paylaşacağını söylüyor.

İlginç bir şekilde, Riot orijinal planların “benzersiz bir Sihirdar Adı seçmenin korkunç bir yeni oyuncu deneyimi” olduğu için ortaya çıktığını söylüyor ve “sadece tutorial’a ulaşmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini” kabul ediyor. Valorant, Legends of Runeterra ve Wild Rift oyuncuları Riot ID’lerini değiştirmeye alışmış olsalar da, “açıkçası, Riot ID’lerin bu kadar sık değiştirilmesi [Riot’un] niyeti değildi”.

Riot Games kısa bir süre önce 46 personelin işten çıkarıldığını doğruladı.

“Riot Games, bir dizi alanda odağımızı keskinleştirmek için birkaç ekipte stratejik değişimler gerçekleştirdi. Bu değişimlerle birlikte bazı roller elendi ve toplam 46 Riotçu bundan etkilendi. Bu, işimizin normal seyrinin bir parçasıdır: Oyunculara en iyi içerik ve deneyimleri sunmamızı sağlayacağına inandığımız şeylere dayanarak yapımızda ve ekiplerimizde periyodik olarak değişiklikler yapıyoruz,” dedi Riot.

“Bu kararları asla hafife almıyoruz ve her zaman Riotçuları elde tutmak ve onların en yüksek önceliklerimize odaklanmalarını sağlamak istediğimiz bir yerden başlayacağız. Bu her zaman mümkün olmasa da, öncelikli hedefimiz bu.”

Kaynak: EuroGamer

Fethpasha

Atari 2000'den beri oyun oynayan zamanının bir çok oyununu tatmış ve genel itibari ile RPG tutkununu haline gelmiş birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir