Oyun Gündem

Returnal’a Steam Deck Desteği Eklendi

Kod adı ‘Oregon’ SteamDB’de Mayıs ayında keşfedildi.

Oyunun ne olduğu hemen belli olmasa da, oyun listesindeki bazı yerelleştirme dizeleri, oyunun bir PC Port olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Şimdi kartal gözlü kullanıcılar, birkaç gün içinde yapılan birkaç hızlı değişiklikle listede daha fazla güncelleme kaydettiler.

Aşağıdaki güncellemeler ResetEra kullanıcısı Mocha Joe tarafından tespit edildi:

7/11 UTC saatinde 8 depo/uygulama değişikliği
Son 24 saatte 10 depo/uygulama değişikliği
7/9 UTC saatinde 6 depo/uygulama değişikliği
External_ship 20 gün sonra ilk kez bir güncelleme aldı (sık olmaz ama ilginç bir tesadüf)
Buhar güverte denetleyicisi profili
Bu, oyunun ne zaman ortaya çıkacağına dair herhangi bir sonuç çıkarmasa da, uygulamanın kendisinde yapılan güncellemelerin sıklığı, duyuru ile sürüm arasında kısa bir süre önerebilir. Sony’nin PC Port şu ana kadar genellikle onay ve sürüm arasında yalnızca birkaç ay gördü.

Marvel’s Spider-Man geçen ay açıklandı ve Ağustos ayında piyasaya sürülecek. Ancak, Uncharted: Legacy of Thieves’in vaat edilen PC versiyonu, Ocak ayında konsol muadili olmasına rağmen henüz piyasaya sürülmediği için durum her zaman böyle değildir.

Bu yılın başlarında, VGC’ye Returnal’in PC’de çalıştığını gösteren görüntüler sağlandı, bu da bunun bir Port için sıradaki PlayStation konsoluna özel bir sonraki oyunlardan biri olduğunu kuvvetle gösteriyor.

Geçen Nisan ayında PS5 için piyasaya sürülen Returnal, Fin stüdyosu Housemarque’ın Super Stardust HD ve Resogun gibi 2D arcade tarzı atıcılara odaklanan birkaç on yılın ardından en büyük ve en iddialı projesi. Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından Housemarque, Sony tarafından satın alındı.

Returnal’in PC Port, geçen yıl Nvidia’nın GeForce Now akış hizmetindeki büyük habersiz oyun ‘sızıntısına’ dahil edildi.

O zamandan beri, Grand Theft Auto Trilogy remaster’ları ve God of War’ın PC versiyonu da dahil olmak üzere, sızdırılan listedeki diğer birçok oyun piyasaya sürüldü. Listede adı geçen bir diğer Sony oyunu olan Sackboy: A Big Adventure’ın PC versiyonu da geçen yıl Steam arka ucunda göründü ancak henüz resmi olarak duyurulmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?