Oyun Gündem

Resident Evil 4 Remake Oyun İçi Satın Alma ve Çok Oyunculu Moda Sahip Olabilir

Resident Evil 4 Remake’de oyun içi satın alımlar olacak, bu da bazı insanların oyunda çok oyunculu bir mod olabileceğine inanmasına neden oluyor.

Resident Evil 4 Remake’de oyun içi satın alma özelliği bulunacak, bu da hayatta kalma korkusunun çok oyunculu bir modla geleceği anlamına gelebilir. 2023’ün en büyük çıkışlarından biri olmaya hazırlanan ikonik RE4’ün yeniden uyarlanması pek çok hayranın beklediği bir şey. Serinin ikinci ve üçüncü oyunlarının yeniden yapımlarının başarısı göz önüne alındığında, bu yeni oyunun tür üzerinde bir etki yaratması için yüksek beklentiler var.

Orijinal Resident Evil 4 yıllar içinde çok sayıda sisteme aktarıldı. 2005 yılında piyasaya sürüldüğünde, PS2’de sunulmadan önce GameCube’e özel olarak satışa sunuldu. O zamandan beri, başarılı bir Nintendo Wii versiyonunun yanı sıra Xbox One, PS4 ve PC için portlar yapıldı. Oyun Android ve iOS’ta bile oynanabilir hale getirildi. Oyun ilk yayınlandığında oldukça ses getirmiş, önceki üç oyunun formülünü değiştirmiş ve korku oyunlarını etkilemeye devam etmiştir.

Resident Evil 4’ün yeniden yapımına gelince, yakında satışa sunulacak ve çok oyunculu olma ihtimali de var. Entertainment Software Rating Board ya da ESRB’ye göre, oyun özellikle PS4, PS5 ve Xbox Series konsollarında oyun içi satın alımlara sahip olacak. Bu satın alımların tam olarak ne olacağına dair daha fazla ayrıntı verilmedi. Bununla birlikte, RE3 Remake’in de benzer bir özelliğe sahip olduğu ve bu arada Resident Evil Resistance kisvesi altında çok oyunculu bir oyun olduğu göz önüne alındığında bu, RE4’ün de çok oyunculu olacağı anlamına gelebilir. Ancak, haber henüz doğrulanmadı, bu nedenle bilgiden henüz emin değiliz.

Capcom’un amiral gemisi korku serisindeki tüm oyunları arasında, birçok kişi Resident Evil 4’ün en iyisi olduğunu düşünüyor. Bazı hayranlar serinin bundan sonra biraz yokuş aşağı gittiğini düşünse de, beşinci ve altıncı oyunlar büyük ölçüde aksiyona yöneldi, sonraki sürümler RE’yi tekrar rayına oturttu ve yeniden yapımlar klasik oyunlara yeni bir soluk getirmeye yardımcı oldu.

Resident Evil 4, 24 Mart 2023’te PC, PS4, PS5 ve Xbox Series X/S için piyasaya çıkıyor.

Kaynak
Gamerant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir