Oyun Gündem

Resident Evil 4 Remake Oynanışta Büyük Bir Değişiklik Yapabilir

Capcom, yakında çıkacak olan Resident Evil 4 Remake için kısa bir yeni oynanış fragmanı yayınladı ve bu görünüşe göre büyük bir değişikliği doğruluyor.

Orijinal Resident Evil 4, zamanı için devrim niteliğinde bir savaş sistemine sahipti. Üçüncü şahıs nişancılar için omuz üstü kamerayı icat etmese de, onu mükemmelleştirdi ve gelecek yıllarda sayısız taklitçiye ilham verdi. Ancak Resident Evil 4, bu sürüm yayınlandığı sırada eleştirmenlerce beğenilen bir oyun olsa da, eleştirmenlerin tank kontrollerine ve kahraman Leon S. Kennedy’nin hareket edememesine dikkat çekmesi gibi, oyunun özellikle eskimeyen bazı unsurları var. ve aynı anda ateş edin. Yaklaşan Resident Evil 4 remake ile, bu eleştiriler ele alınacak gibi görünüyor.

Capcom, Resident Evil 4’ün yeniden yapımını en son PlayStation State of Play sunumunda, oyunun orijinalinden daha koyu bir tonla da olsa sadık bir yeniden yapım olacağını doğrulayan kısa bir fragmanla duyurdu. Capcom daha sonra bu fragmanı, kendi Capcom Showcase etkinliğinde paylaştığı çok kısa bir oyun videosuyla takip etti ve hayranlara Leon’un ormanda yürürken ve ilk düşmanla karşılaşacağı eve kadar bir sahnesini gösterdi.

Resident Evil 4 oynanış videosu çok kısa ama hayranlar videoda büyük bir oynanış değişikliği hakkında bir ipucu bulduklarını düşünüyorlar. Video, görünüşe göre Leon’un Resident Evil 4 remake’de hareket edip çekim yapabileceğini doğruluyor ve bu yüzeyde küçük bir değişiklik gibi görünse de, büyük şemada çok büyük olabilir. Oyuncuların Resident Evil 4’ün düşmanlarıyla etkileşim kurma şeklini tamamen değiştirecek ve tüm oyun boyunca savaş stratejileri üzerinde potansiyel olarak büyük bir etkisi olacak.

Modern Resident Evil oyunlarına daha uygun bir şey için Resident Evil 4’ün tank kontrollerinin de kaldırılmış olması kuvvetle muhtemeldir. Şimdiye kadar gösterilenlere dayanarak kesin bir şey söylemek için çok erken olsa da, Resident Evil 4 remake’in Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 gibi serideki diğer yeni remakelere benzer şekilde kontrol edeceğini söylemek güvenli görünüyor. Emin olmak için Capcom’un proje hakkında daha fazla bilgi paylaşmasını bekleyin.

İyi haber şu ki, Resident Evil 4 Remake hakkında daha fazla bilginin bir an önce gün ışığına çıkması gerekiyor. Resident Evil 4 remake’in zaten resmi bir çıkış tarihi var ve oyun önümüzdeki yıl içinde çıkacak. Bunu göz önünde bulundurarak hayranlar, Capcom oyun için pazarlama çabalarını hızlandırırken, Resident Evil 4 remake ve önümüzdeki aylarda gerektireceği her şey hakkında daha fazla bilgi bekleyebilirler.

Resident Evil 4 PC, PS5 ve Xbox Series X için 24 Mart 2023’te çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir