Oyun Gündem

Red Dead Redemption 2’nin Steam’deki Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı!

Red Dead Redemption 2 geçtiğimiz günlerde Steam’de 66.539 eş zamanlı oyuncuya ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Oyunun üç yıldan biraz daha uzun bir süre önce platformda yayınlandığı düşünüldüğünde bu inanılmaz bir gelişme.

SteamDB’deki istatistiklere bakarsanız, eşzamanlı oyuncu sayısının bir süredir oldukça sabit olduğunu fark edeceksiniz. RDR2 çok sayıda hikayesi ve yapılacak işi olan devasa bir oyun olduğundan, oyuna birkaç hafta hatta aylar önce başlayan oyuncular muhtemelen hala oyunun sunduğu açık dünya deneyiminin tadını çıkarıyorlardır.

RDR2’nin piyasaya sürülmesinden bu yana eş zamanlı oyuncu sayısına bakarsak, oyun aslında 2022’nin ikinci yarısında oldukça iyi bir performans gösterdi.

Bu artışın olası bir nedeni de satışlardır. RDR2, Steam 2022 Kış İndirimi sırasında %67’lik sağlam bir indirim alan birçok popüler oyundan biriydi.

Steam’e göre, oyun 2022 yılı boyunca da çok iyi sattı. Web sitesi, RDR2’yi satışlar açısından platformun en iyi oyunlarından biri olarak listeliyor ve altın seviyesinde olduğunu belirtiyor. Referans olarak, Steam oyunları platinden bronza kadar olan seviyelere göre sıraladı ve altın ikinci en yüksek seviye oldu. Steam oyunlarının seviye sıralamasını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir