Donanım GündemOyun Gündem

Radeon RX 6400 ve RX 6500 XT Ekran Kartları İçin Son Detaylar

Bu nesil video kartlarında NVIDIA birçok farklı modeli müstehcen hale getirdi, ancak AMD serisi sadece altı modelle temsil ediliyor. Her iki yonga üreticisi de ürün çeşitlerini giriş seviyesi kartlarla genişletmeye pek hevesli değil. Hatta sadece çabalamadıklarını, tüm güçleriyle direndiklerini bile söyleyebilirim. Altı ay önce Radeon RX 6400 ve RX 6500 için AMD Navi 24 grafik çekirdeği fark edildi. Mobil GeForce RTX 3050 (Ti) altı ay önce piyasaya sürüldü. Görmesi kolay olduğu gibi, her iki durumda da işler hala orada.

Ağ dedektifi komachi_ensaka, bir yerde (belirtmeden) Radeon RX 6400 ve RX 6500 XT video kartlarını bulduğunu iddia ediyor. Her iki kartın da 4GB GDDR6 video belleği alacağını onaylıyor.

Diğer özelliklere gelince, sadece söylentiler düzeyinde bilinirler. Navi 24 video çekirdeği (kod adı Beige Goby), 1.024 akış işlemcisine, 64 bit bellek veri yoluna ve 16 MB Sonsuz Önbelleğe eşit olan 16 işlem birimine sahiptir. Çalışma frekansları hakkında hiçbir bilgi yok.

Ön bilgilere göre AMD, önümüzdeki yılın başlarında Navi 24 çekirdeğine dayalı ekran kartlarını tanıtacak. Muhtemelen CES 2022’de. Ryzen 6000 APU’lar paralel olarak tanıtılacak.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?